Engelli olmak, engel değildir

31 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
588 defa okundu.
Engelli olmak, engel değildir

Kırşehir’de öyle biri var ki engelliliğin hayata engel olmadığını o kocaman yüreğiyle insanlığa ispatlamış örnek biri.

Engelli olmak, engel değildirİlimizde yaşayan Sami Coşkun (36) gözlerinin görmemesine rağmen bütün engelleri aşarak engelliliğin hayata engel olmadığını gösterdi.

Doğuştan görme engelli Sami Coşkun, hayatını Kırşehir’in sokaklarında geçiriyor.

20 yıldır çikolata satan Coşkun, gözlerinin görmemesine rağmen üstün zekası sayesinde tüm cadde ve sokaklarını ezberlemiş ve ekmek parası için çikolatalarını satarak geçimini sağlıyor.

Kırşehir Halkı ve üniversite öğrencileri olmak üzere herkesin gönlünde taht kurmayı başarmıştır. Öğrencilerde onu ağabeyleri gibi sahiplenmiş ve aralarında engelsiz bir iletişim kurmuşlardır.

Sami Coşkun, ekmek parası kazanmanın zor olmadığının en güzel örneklerinden birisi olmuştur.

Bunun dışında Coşkun’un gizli bir yeteneği olup çikolata satmaya gittiği mekânlarda öğrencilerin yoğun isteği üzerine sahneye çıkıp şarkı söylemektedir.

Bunu ne para ne gösteriş için yapıyor, o sadece ‘abi’ diye etrafına doluşan öğrencileri kırmamak, onları azda olsun eğlendirmek ve gönüllerine bir nebzede olsun girebilmektir.

Öğrencilerin sevgisini mutluluğunu kocaman yüreği ile hissetmektedir.

Engelli olmasının verdiği zorluklar yetmiyormuş gibi birde sıcak havanın altında, kalabalık mekanlarda çikolata satıyor, onun bu azmini görenler ise resmen hayran kalıyorlar.

 

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN