ENGELLİ MEMUR BAŞVURULARINDA SON TARİH 11 ARALIK

8 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
287 defa okundu.
ENGELLİ MEMUR BAŞVURULARINDA SON TARİH 11 ARALIK

99484Kırşehir Bedense Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan: “Engelli Memur Başvurularında Son Tarih 11 Aralık” dedi.

Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, geçen yıl düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) girmiş veya geçen yıl kura ile yerleştirme için başvuru yapmış adaylar için tercih başvurularının başladığını dile getirdi. Avkapan, engelli memur başvurularının 11 Aralık tarihine kadar yapılabileceğini belirtti.
Başkan Servet Avkapan, “Kamu kurumlarına engelli memur alımı için tercih başvuruları başladı. Engelli memur ataması için tercihler ÖSYM’nin internet sitesinden, osym.gov.tr adresinden yapılabiliyor.
Engelli üyelerimizin başvurması için son tarih 11 Aralık. Yerleştirme ve kura sonuçları 16 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek. Başvurular sonunda kamuya 1950 engelli memur alınacak. Başvurular kapsamında, ilköğretim, ortaokul, ilkokul düzeyinden 210, orta öğretim düzeyinde bin 549, ön lisans eğitim düzeyinde 126 ve lisans düzeyinden 65 olmak üzere bin 950 engelli, kamu kurumlarına yerleştirilecek. Geçen yıl Kırşehir’den çok sayıda üyemiz iş bulabildi. Şimdiden iş bulacak üyelerimize hayırlı olsun demek istiyorum”ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN