ENGELLİ HAKLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

22 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
470 defa okundu.
ENGELLİ HAKLARI BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

dsc_4123_2

EDES kapsamında “Spor Engel Tanımaz” projesinin faaliyet programında “Engelli Hakları” konulu bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü çok amaçlı toplantı ve konferans salonunda Engelli Sporcular ve ailelerinin de katıldığı “Engelli Hakları” konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Engelli hakları hakkında bilgiler vermek için Avukat Murat Turpçu konuşma yaptı. Turpçu konuşmasında, Anayasal düzenlemelerle engelliliğin önlenmesi, engellilerin eğitim, sağlık, rehabilitasyon, istihdam, bakım ve sosyal güvenliğine ilişkin sorunlarının çözümüyle her yönden gelişmelerini ve karşılaştıkları engelleri kaldırmayı sağlayacak tedbirleri almak, toplumsal yaşama katılmalarını sağlamak ve bu hizmetler için gerekli düzenlemeleri yapmak engelli haklarıyla hedeflendiğini belirtti.

Turpçu engelli ve ailelerine “Eğitim, Sağlık, Rehabilitasyon, İstihdam, Bakım ve Sosyal güvenlik vb.” ile ilgili yasal hakları ve bu hakları nasıl kullanacakları hakkında geniş çaplı bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantıda konuşmacı olarak katılan katılımcıların engelli sporculara, Spor yaparak hayattaki engellerden kurtulabileceği ve engelli olmanın spor yapmaya bir engel olmadığının altını çizdiler. İçlerinden bir veya bir kaçının mutlaka 2016 ve 2020 paralimlik olimpiyatlarına katılmasının hayal olmadığı çok çalışmak ve inanılırsa bunu başarabilecekleri vurgulandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN