“Engelli Dostu Okul” Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

17 Aralık 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
465 defa okundu.
“Engelli Dostu Okul” Projesi Kapanış Toplantısı Yapıldı

16172110_img_1482Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli Destek Programı (EDES) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Engelli Dostu Okul” projesi uygulanarak nihayete ermiştir.

“Engelli Dostu Okul” projesi ile Kırşehir’de bulunan her okuldan bir yönetici olmak üzere 150 yöneticiye Engelli Farkındalığı Eğitimi verilmektedir.

Aile Ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucu Engelli Erişilebilirlik standartlarını yerine getiren okullara “Engelli Dostu Okul” sertifikası olacaktır.

Proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasında; kuruma gelen engellilerin kamu hizmetlerine daha hızlı erişebilmeleri için,  Engelli Hakları Danışma Birimi oluşturulmuştur. Bu birimde bir engelli personel görev almaktadır.

Proje kapanış toplantısı Milli Eğitim Müdürü S Osman Elmalı’nın da katılımıyla ile Vahide Hüseyin Karahan Özel Eğitim Uygulama Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleşen Programa; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Murat Muhsin Kaya, Yılmaz Çebe, Şube Müdürleri Aslan Tekeş, İbrahim Doğan, Muhamed Karakaya ve Vasfi Seyhan’ın yanı sıra Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve Okul İdaresi, öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan İl Müdürü  Osman Elmalı;  “Her bireyin bir engelli adayı olduğu ve insanların engellilere bakışının bu durum göz önüne alınarak yapılması gerekmektedir” dedi.

Proje dahilinde okulda öğrenci ve öğretmenler ile birlikte yenen yemeğin ardından öğrencilere çeşitli hediyelerin dağıtılması ile program sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On