ENGELLERİ AŞMAK

29 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
40447 defa okundu.
ENGELLERİ AŞMAK

Milli sporcu ve taekwondo eski milli takım antrenörü Sinan demir; Gençler Engelleri Aşalım sözleriyle gençlere seslendi;

Demir hayalleri olan, geleceğe iz bırakmak isteyen rol model olmaya aday gençlere çağrıda bulundu. Şartlar ne olursa olsun, önünüze çıkabilecek engelleri aşmak istiyorsanız hedefe ulaşmak için kararlı olacaksınız. Israrcı olmadığınız bir konuna başarıyı da elde edemezsiniz.

Geçmişe dönüp baktığımızda, başarılı olan insanlar hayallerini nasıl gerçekleştirdiler. Kariyer insanı profesör, zenginliği elde eden patron, sanatta zirveye çıkan sanatçı ve sanatkar, sporda başarıya ulaşan şampiyonlar, müzikte genel kültüre ve duygulara hitap eden söylemler, bunların hiçbiri başarıya tesadüf ulaşmamışlardır ve başara elleri ceplerinde merdivenleri çıkarak maalesef ulaşılmaz.

Demir sözlerine devam ederken; beyin evrenselliğinden bahsetti, evrensellikteki kastı; oku, algıla, düşün ve uygula. Bu metot hangi çağ döneminde olursa olsun, radikal kararlar değişikliğine her zaman düşüncemize olarak açık olmalıdır. Evrensellik pratikte ve uygulamada konuyu irdeleyen ve sonuca varmak için doğruyu kabul eden bir yöntemdir.

İnsan beyninin motorik özellikleri; tamamen zorlamayla ve planlı, programlı çalışmayla deneyler neticesinde bulgulara ulaşılır. Hangi meslek dalında olursak olalım aklı açık bırakmak ceht etmek belirli bir konunun doğruluğunun ispatı içindir. Bu alan günümüz çağında zirve yaptığı buluşların bir kanıtıdır. İşte evrensellik yanlışı doğrudan ayırt etmek ve hedefine yönlenmekle olur.

Ben buradan gençlerimize sesleniyorum; beyin evrenselliğini çok iyi kullanın, engel gördüğünüz önünüzdeki taşlı dikenli yolları aşarak zirveye ulaşabilirsiniz bunun yolu da karalı olmaktan aynı zamanda da ısrarcı olmaktan geçer. Ve unutmayın ki başarının önündeki en büyük engel kişinin işini sevmemesi, işini ciddiye almaması ve kendi kendine engel olmasıdır.

Sevgili gençler; bizim inancımızda umutsuzluğa yer yoktur ve kader gayrete aşıktır. Yeter ki işimizi sevelim Allah tüm insanlara değişik imkanlar sunarak yeni kapılar açar. Bir işte başarılı olmamız için ben yok; biz varız öneri ve fikirler paylaştıkça doğrular ortaya çıkar bu da bizim olmazsa olmazlarımızdandır. Son olarak burada şunu öneriyorum, gençler hedeflerimize ulaşmak için engelleri aşmak istiyorsak; Doğru sandığımız bilgileri havuz sisteminde paylaşarak elit sporcu olarak zirveye ulaşabiliriz. Birlikten kuvvet doğar, bilgi paylaştıkça çoğalır, yeniliği yakalamamız için evrenselliğe önem vermeliyiz. Çalış , paylaş, uygula hedefine ulaş rol model sen ol

Haber Merkezi

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN