Engeli; Hiç Bir Şeye Engel Değil.

25 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
394 defa okundu.
Engeli; Hiç Bir Şeye Engel Değil.

Doğuştan kolay kemik kırılması hastalığı olan 1968 Doğumlu Gürbüz Çatala, 50 yıllık yaşantısında yaşadığı zorlukları paylaştı.

Engeli; Hiç Bir Şeye Engel Değil.

Çalışmasına hiçbir şey engel olmuyor. Doğuştan gelen kolay kemik kırılması hastalığına sahip olan ve 50 yıl boyunca yaşadığı birçok zorluklara rağmen il merkezimizde pazarın kurulduğu günlerde gelip abisinin kurduğu tezgâhında çalışan 1968 Doğumlu Gürbüz Çatala, çalışmasına hiçbir şeyin engel olmadığını gözler önüne seriyor.

Beni bir tek benim gibiler anlar diyen Çatala, 50 yıllık yaşantısını şöyle dile getiriyor.

“BİZİM HALİMİZDEN ENGELLİ OLANLAR ANLAR”

 “Akpınarlıyım. 1968 doğumluyum. Akpınar’da yaşıyorum. Boş vakitlerimde Kahvehanelerde takılıyorum. Pazarların kurulduğu günlerde ise merkeze geliyorum ve ağabeyimin tezgâhının bulunduğu alanda bende yardımcı olmaya çalışıyorum”

“ENGELLİNİN YAŞADIĞI SIKINTILAR SAYMAKLA BİTMEZ”

“Doğuştan kaynaklanan bir engelim var. Küçük yaşta düştüğüm yerde kemiklerim kırılıyordu. Sonra uzun süre Ankara’da hastanede yattım. İğneler ve ilaçlar ile engelli kaldım. Engellinin yaşadığı sıkıntılar saymakla bitmez. Merdiven inip çıkamıyorsun, evlenmek istesen kimse bakmıyor, yolda her hangi bir engele takıldığında yardımsız engeli aşamazsın ve bunun gibi çoğu zorluklar. Ne kadar anlatsak boş. Bizim halimizden engelli olanlar anlar”

”ANNEMİ KAYBETMENİN ZORLUKLARINI YAŞADIM”

“Ağabeyim ve Onun hanımı ile birlikte yaşıyorum. Annem 1981 yılında kaybettim. Babam da köyde yaşıyor. Annemi kaybetmenin zorluklarını yaşadım. Babam da köyde yaşadığı için köyde bulunan imkânlarla bizi yetiştirmeye çalıştı”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On