En Popüler Mekân ‘Çay Ocakları’

18 Ağustos 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
431 defa okundu.
En Popüler Mekân ‘Çay Ocakları’

Erkeklerin boş zamanlarını değerlendirmek ve arkadaşlarıyla sohbet etmek amacıyla buluştukları nokta olan çay ocaklarına rağbet her geçen gün artıyor.

En Popüler Mekân ‘Çay Ocakları’

Vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu, çay ocaklarından başka gidecek bir yer olmadığını belirtirken, diğer bir kısmı ise çay ocaklarında zaman geçirmekten mutlu olduklarını ifade ediyor. Özellikle lig maçlarının bazı çay ocaklarında bein sport tarafından yayınlanması, müşteri potansiyelini %70 ile %80 civarında arttırıyor.

‘HER YAŞ GRUBUNA HİTAP EDİYOR’

Özellikle Uzun çarşı ve İl merkezinde bulunan çay ocakları, her kesimden yaş grubuna hitap ederek, büyük ilgi görüyor. Yaşlı kesim vatandaşlarımızın dostlarıyla eskiyi yâd etme, üniversite öğrencilerinin arkadaşlarıyla toplanma merkezi haline gelen çay ocakları, vermiş olduğu hizmetle de dikkat çekiyor.

‘ÇAY OCAKLARI MODERNLEŞİYOR’

Eski dönem çay ocağı kültüründen uzaklaşan mekânlar, vermiş olduğu hizmetle dikkatleri üzerine çekiyor. Her türlü meşrubatın yanı sıra tost ve kuruyemiş gibi çabuk tüketilen gıdaları da müşterilerine sunan işletmeler,  bu sayede daha fazla müşteri çekiyor. Temizlik konusunda da oldukça hijyen bir ortamda hizmet vermeye başlayan mekanlar vatandaşın taktirini topluyor.

‘WİFİ BAĞLANTILARI VE LİG MAÇLARI MÜSTERİYİ ARTTIRIYOR’

Hizmette değişikliğe giden bazı çay ocaklarında bulunan wifi bağlantıları ve lig maçlarını izlemek için alınmış olan bein sport kanalıda gençlerinde çay ocaklarında vakit geçirmesinin önünü açıyor. Vatandaşlar, çaylarını içip sohbet ederken aynı zaman da internete bağlanabiliyor. Vatandaşları çay ocaklarına çeken en büyük etkenlerden biri de hiç şüphesiz lig maçları sırasında çay ocaklarının bir anda stadyum havasına girmesinden kaynaklanıyor.

MEKÂNIN KADROLULARI ARASINDA ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLERDE VAR

Çay fiyatlarının 1TL’den satışa sunulması ve diğer meşrubat gruplarının da uygun fiyata satılması vatandaşların çay ocaklarında uzun uzun zaman geçirmesini sağlıyor. Özellikle işsizlerin ve emeklilerin meskeni haline gelmiş çay ocaklarında üniversite mezunu olduğu halde iş bulamayıp bu mekânları dolduranların sayısı da azımsanmayacak kadar fazla.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN