EN FEDAKAR ANNE ÖDÜLÜ KORUYUCU ANNE SULTAN GEDİK’E

13 Mayıs 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
254 defa okundu.
EN FEDAKAR ANNE ÖDÜLÜ KORUYUCU ANNE SULTAN GEDİK’E

KIRŞEHİR’DE ANNELİĞİ ANLATAN İLAHİYATÇI-YAZAR ÖMER DÖNGELOĞLU, ANNELİĞİ VE ANNELİĞİN İSLAM’DAKİ YERİNİ ANLATTI. ÖZEL BİR DÜĞÜN SALONUNDA DÜZENLENEN PROGRAMDA ANNELİĞİ ANLATAN DÖNGELOĞLU, “İNSANI TAŞIYANDIR ANNE, İNSAN ANNE KARNINDA DA ŞEREFLİ BİR İNSANDIR. ALLAH, CENNET HAYATI MİSALİNİ BİZLERE ANNE KARNINDA GÖSTERDİ. ANNELER BİZİM DÜNYADA CENNETLERİMİZDİR” DİYE KONUŞTU. (ENDERHAN ÖZ/KIRŞEHİR-İHA)

AK Parti tarafından organize edilen ve anneliğin anlatıldığı programda koruyucu aile olma misyonunu üstlenen Sultan Gedik’e ödül verildi.
Kırşehir’de anneliği anlatan İlahiyatçı-yazar Ömer Döngeloğlu, anneliği ve anneliğin İslam’daki yerini anlattı. Özel bir düğün salonunda düzenlenen programda anneliği anlatan Döngeloğlu, “İnsanı taşıyandır anne, insan anne karnında da şerefli bir insandır. Allah, cennet hayatı misalini bizlere anne karnında gösterdi. Anneler bizim dünyada cennetlerimizdir” diye konuştu.
Cennetin en üstün 4 kadınının olduğunu belirten Döngeloğlu şöyle konuştu:
“Hazreti Meryem, Asiye, Hatice, Fatıma bunlar bize Aişe annemiz tarafından nakledilmiştir. 4 kadının arasına peygamberimizin vefatından sonra 40 yıl daha yaşayan Aişe annemiz kendisini koymamıştır. Kendisine iftira dahi atılsa Kur’an da Allah, 2 kadının namusuna kefil olduğunu söylemiştir. Birisi Hazreti Meryem diğeri ise Aişe annemizdir.”
Yüzlerce kadının takip ettiği programda konuşan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer ise çok önemli bir amaç için siyasi ayrım gözetmeksizin kadınların bir araya geldiğini şöyle anlattı:
“Bizler, tüm zorluklara göğüs geren bizlere verdiği iyiliği, dürüstlüğü, doğruluğu, ahlakı öğreten geleceğimiz için gecesini gündüzüne katan annelerimizin kıymetini bilmek zorundayız. En önemli hazinemiz annelerimize sınırsız hoşgörü ve karşılıksız emek göstermeliyiz. Milletimizin yaşadığı kahramanlık hikayelerinin perde arkasında annelerimiz vardır. Annelerimizi bir gün değil, her gün mutlaka şükür ve sabırla anmalıyız.”
Fedakarlıkları ile kamuoyuna örnek olan annelerin ödüllendirildiği programda altı yaşındaki, Doruk Efe Alkan adlı yüzde 50 bilişsel engelli çocuğu yanlarına alarak engel durumunu yüzde 25’e düşüren Sultan Gedik’e de en fedakar anne ödülü verildi.
Gedik, 4 yıl önce katıldıkları bir seminerde anlatılanlardan etkilenerek koruyucu aile olmak için müracaatta bulunmuş sevgi ile, koruyucusu oldukları Doruk Efe Alkan’ın yüzde 50 bilişsel engel oranını yüzde 25’e kadar düşürmüştü.
AK Parti tarafından organize edilen programa Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, AK Parti İl Başkanı Mustafa Kendirli, çok sayıda partili ve STK temsilcileri katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN