EN ÇOK HARCAMA KİRA VE KONUTA YAPILIYOR

18 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
519 defa okundu.
EN ÇOK HARCAMA KİRA VE KONUTA YAPILIYOR

imagesTÜİK’den yapılan açıklamaya göre Hanehalkı tüketim harcamalarının %24,5’i İstanbul’da gerçekleşti. Kırşehir’in de içinde yer aldığı  tüketim harcamalarında en yüksek payı %24,5 ile konut ve kira harcamaları aldığı açıklandı

TÜİK’DEN AÇIKLAMA

TÜİK’den yapılan açıklamaya göre Kırşehir’in de içinde yer aldığı bölgelerde ise Hanehalkı tüketim harcamalarında en yüksek payı %24,5 ile konut ve kira harcamaları aldığı açıklandı. Yapılan açıklamada Hanehalkı Bütçe Araştırması’nın 2012, 2013 ve 2014 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre; toplam tüketim harcamasının %24,5’i İstanbul’da oturan hanehalkları tarafından yapılırken, Ege Bölgesi %14,6’lık oranla ikinci sırada yer aldı, bunu %12 oranı ile Akdeniz Bölgesi izledi. Harcamaların sadece %1,9’u Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki hanehalkları tarafından gerçekleştirildi.

YÜZDE 24,5 İLE KONUT VE KİRA

Gıda ve alkolsüz içeceklere en fazla payı Güneydoğu Anadolu Bölgesi ayırdı. Harcama gruplarının bölge içindeki dağılımına bakıldığında; hanehalklarının tüketim amaçlı yaptığı harcamalar içinde gıda ve alkolsüz içecekler harcaması payının en yüksek olduğu bölge %26 ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi iken, en düşük olan bölge %16,1 oranıyla İstanbul oldu. Konut ve kira harcamalarına en yüksek payı ayıran bölge %28,9 oranıyla İstanbul olurken, Ortadoğu Anadolu Bölgesi’nde bu pay %22,3 olarak gerçekleşti.

Ulaştırma harcamalarına %19,6 oranıyla en yüksek payı ayıran bölge Batı Anadolu Bölgesi iken, en düşük payı ayıran bölge %13,9 ile Doğu Karadeniz Bölgesi oldu. Eğitim harcamalarına %3,2 oranıyla en yüksek payı İstanbul ayırırken, Doğu Karadeniz, Ortadoğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri ise %1,4 ile en düşük payı ayıran bölgeler oldu.  Bölgemizde ise; Hanehalkı tüketim harcamalarında en yüksek payı %24,5 ile konut ve kira harcamaları almıştır.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On