En Çok Ayakkabı Tamircilerine Yaradı

10 Ekim 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
183 defa okundu.
En Çok Ayakkabı Tamircilerine Yaradı

Dolar fiyatlarındaki artış karşısında fiyatları yükselen ayakkabılar, vatandaşları tamircilere yönlendiriyor.

En Çok Ayakkabı Tamircilerine Yaradı

Ayakkabı fiyatlarındaki artış nedeniyle geniş ailelerin tercihi eski ayakkabıyı tamir ettirmekten geçiyor. Ayakkabı imalatlarında kullanılan malzemelerin dolara endeksli olması ve ayakkabı fiyatlarının artması nedeniyle geniş aileler çareyi eskiyen ayakkabılarını tamir ettirerek kullanmakta buldu. Bu durum en çok ayakkabı tamircilerine yaradı.

AYAKKABI FİYATLARINDAKİ ARTIŞ TAMİRCİLERE YÖNELTİYOR

Vatandaşların alım gücünün zayıfladığını söyleyen Ayakkabı Tamircileri, özellikle çok bireyli ailelerin giyim kuşam ve ayakkabı alım gücünün olmaması nedeniyle çareyi eskiyen ayakkabılarını tamir ettirerek tekrar tekrar giymekte bulduklarına dikkat çekti.

DURUMU İYİ OLMAYAN VATANDAŞLAR, ESKİYİ TAMİR ETTİREREK GİYMEKTE ÇARE BULUYOR

Ayakkabı fiyatlarının neredeyse yüzde yüzlük bir artış gösterdiğine dikkat çeken İlimiz Ayakkabıcı Esnafları, “Çok çocuklu ailelerin gelir düzeyi belli. Düşük bir gelire sahip olan aileler her bir çocuğa ayakkabı almakta zorlanıyorlar. Eskiyen ayakkabılarını yenileyerek kullanmak zorunda kalan aileler, soluğu yanımızda alıyor”

“DOLAR SADECE AYAKKABI SEKTÖRÜNÜ DEĞİL, TAMİR SEKTÖRÜNÜ DE ETKİLEDİ”

“Birçok aile getirdiği ayakkabının tamirini istiyor. Fakat gelen ayakkabılar çok kötü bir durumda. Bunlardan bazılarının tamiri mümkün olmuyor fakat getirenler ısrarcı bir şekilde bu ayakkabıların tamirinin yapılmasını istiyorlar. Bizler de kırmak istemiyoruz fakat ne yazık ki artık kullanılamayacak duruma gelen ayakkabıların tamiratı da mümkün olmuyor. Birçoğuna elimizde az kullanılmış ayakkabıları tamir ederek vermek zorunda kalıyoruz.  Dolar sadece ayakkabı sektörünü değil, aynı zamanda tamir sektörünü de etkiledi. Bizler de kullandığımız malzemeleri zamlı bir şekilde almaya başladık. Ne yazık ki ayakkabı tamir sektörü de artan dolar fiyatlarından nasibini almış durumda”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN