Emniyet, trafikte affetmiyor

27 Ağustos 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
488 defa okundu.
Emniyet, trafikte affetmiyor

Kırşehir’de trafikte denetimler aralıksız sürüyor.

Emniyet, trafikte affetmiyorKırşehir’de trafikte denetimler aralıksız sürüyor. Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince, vatandaşın trafikte güven içinde seyahat edebilmelerini sağlamak, ilde trafik kazaları sayısını azaltmak, trafik kazaları nedeniyle meydana gelen can ve ekonomik kayıpları önlemek amacıyla denetimler kararlılıkla sürdürülüyor.

Kontrollerde trafik ışık ihlalinden emniyet kemeri kullanımına, alkollü araç kullanmaktan orijinal donanımları dışında aparatlar monte ederek gürültü kirliliğine sebep olan ve vatandaşların 155 ihbar hattının sık sık arayarak rahatsızlıklarını belirttiği modifiyeli araç ve motosikletler olmak üzere birçok hususta denetlemeler yapılıyor.

Can ve mal kayıplarının önlenmesi açısından şehrin birçok yerlerinde yapılan kontrollerde Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri tam not aldı.

Yunuslar Motosiklet Sürücülerine Nefes Aldırmıyor

İlimizde özellikle motosiklet sürücülerinin korkulu rüyası haline gelen Yunus Polisler sürücülere nefes dahi aldırmıyor.

Şehrin her noktasını karış karış gezen yunuslar aynı anda eksik evraklı ve tescilsiz motosikletlere el koyarak trafikten men edilmesini sağlıyor.

İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü Ekipleri, vatandaşların yoğun olduğu ana caddelerde, motorlu yunuslarda ara cadde ve kenar mahallelerde motosiklet sürücülerine nefes aldırmıyor.

Son yıllarda motosiklet sayısının artmasıyla birlikte yaralanmalı ve ölümlü kazalarda da artış yaşanması denetimlerin sıklaştırılmasına neden oldu.

Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, motosikletlerin egzozlarını çıkararak gezen ehliyetsiz kişilerin trafikten men edilmesi ve vatandaşların huzuru için motosikletler üzerinde uygulamaların sürekli devam edeceğini belirttiler.

Suçluların korkulu rüyası olan yunuslar motosiklet sürücülerinin de korkutmaya başladı. Ansızın ara caddelerden çıkan yunuslar eksik evraklı ve tescilsiz motosikletlere el koyarak trafik polislerine teslim ediyor.

Haber: Fahrettin TOKER

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN