EMNİYET MÜDÜRÜLÜĞÜNDEN EN KEYİFLİ UYGULAMA

17 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
367 defa okundu.
EMNİYET MÜDÜRÜLÜĞÜNDEN EN KEYİFLİ UYGULAMA

`Ahiler_Diyarı_Emniyet_Kemeri_Kuşanıyor`_Kampanyası

Haydi sürücüler bu kampanya kaçmaz!

Kırşehir’de, “Ahiler diyarı emniyet kemeri kuşanıyor” kampanyasına katılan sürücüler tatil ile ödüllendirilecek.

Kırşehir’de, “Ahiler diyarı emniyet kemeri kuşanıyor” kampanyasına katılan sürücülerden bazılarının çekilişle Antalya’da tatil imkanı kazanacağı öğrenildi.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü trafik kazalarını en aza indirmek ve kazalar nedeniyle yaralanmaları ve ölümleri önlemek amacıyla yaptıkları uygulamalara her geçen gün bir yenisini ekliyor.  Bu çerçevede Kırşehir Emniyet Müdürlüğü “Ahiler diyarı emniyet kemeri kuşanıyor” kampanyasına katılan sürücülere yaz günlerinin en güzel hediyesini veriyor. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü söz konusu kampanyaya katılan sürücüleri Antalya’da geçirecekleri tatil ile ödüllendirecek.

Kırşehir Emniyet Müdür Yardımcısı Hüseyin Tufan, yaptığı açıklamada, trafik kazasından kaynaklanan yaralanma ve ölümleri en asgari seviyeye indirmek ve emniyet kemeri konusunda vatandaşların dikkatini çekmek için çeşitli kurumlarla böyle bir kampanyayı başlattıklarını dile getirdi. Ankara- Kayseri karayolunda ve şehir içi yollarda uygulama yaparak sürücüleri uyardıklarını ve kampanya hakkında bilgi verdiklerini belirten Tufan, sürücülerin, bastırılan 10 bin adet kuponlu broşürü doldurarak ekiplere teslim ettiğini söyledi. Denetimlere başladıklarını ifade eden Tufan, kampanyanın 31 Aralık’ta sona ereceğinin altını çizdi.

Kampanyaya katılan sürücülerin uygulama ve denetimlerde ceza almamaları ve emniyet kemerlerini takmış olmaları şart.

Tufan, “Çekilişler kampanya yürütme kurulu huzurunda yapılacak. 2 gece, 3 gün olmak kaydıyla Antalya Belek’te tatilin yanı sıra, değişik hediyelerimizi de vatandaşlarımıza vereceğiz” dedi.

Tufan, Ahi Evran-ı Veli Hazretleri ve Ahilik kültürünün önemli olduğu bir kentte aynı adla böyle bir kampanya başlattıklarına dikkat çekerek, “Nasıl ki usta bir meslek ve sanat erbabı o ustalığı göstermek adına şed kuşanıyorsa bizim sürücülerimizde usta bir sürücü olduklarının ispatı ve ifadesi olarak, araç kullanırken emniyet kemerlerini kuşanmaları gerektiğinden yola çıktık” özdeyişinde bulundu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN