Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ortaklaşa Proje Gerçekleştirdi

16 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
267 defa okundu.
Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Ortaklaşa Proje Gerçekleştirdi

z3(98)

 

 

 

 

 

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan kamu spotu, vatandaş tarafından ilgi odağı oldu.

 

Kırşehir Valiliği koordinasyonunda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenen ve Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘ Engellilere Destek Programı ‘ kapsamında hazırlanan kamu spotu, geçtiğimiz günlerde yayına girdi.

 

Projenin adı ‘ SESSİZ HAYATLARA SES GETİREN ELLER ‘ olan proje kapsamında işitme engelli vatandaşların Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde rahatlıkla istek ve temennilerini gündeme getirmeleri için ve işitme engellileri daha çabuk anlayıp istek ve temennilerini yerine getirmek için hazırlanan proje kapsamında, projeye katılan polislere işaret dili öğretildi. Geçtiğimiz aylarda da projeye katılan polisler sertifikalarını almıştı.

 

İşaret dilini öğrenen polisler, işitme engelli vatandaşların kendilerini daha kolay ifade edip, onların istek ve şikâyetlerini işaret diliyle alıp, gerekli sonuca gitmek için projenin yürütülmesini sağlayacaklar. Bu anlamda; projenin halka duyurusunu yapmak üzere kamu spotu hazırlanırken; yaklaşık 2 dakika süren kamu spotu Kırşehir  yerel televizyonlarında ve sosyal paylaşım sitelerinde yayına verildi. Son derece profesyonel bir ekiple hazırlanan çekimler sona erdi ve kamu spotu izleyenler tarafından büyük ilgi gördü.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN