Emniyet Müdürlüğü Vatandaşı Bilgilendirdi

24 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
182 defa okundu.
Emniyet Müdürlüğü Vatandaşı Bilgilendirdi

thumbnail_20160429_133203Emniyet Müdürlüğü “Huzurlu ve Güvenli Kırşehir İçin Birlikte Çalışalım” Projesi Kapsamında Vatandaşları Bilgilendirdi

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlilerince “Huzurlu ve Güvenli Kırşehir İçin Birlikte Çalışalım” projesi kapsamında suçların önlenmesine yönelik hazırlanan broşürlerden vatandaşlara dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada;”İlimizde tesis edilmiş olan huzur ve güvenin devamının sağlanması amacıyla Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğümüz personeli tarafından şehrimizin kalabalık cadde, sokak ve meydanlarında stant açılarak broşür dağıtımı ve yüz yüze iletişim kurmak suretiyle terör olayları, şüpheli oto, şüpheli şahıs, şüpheli paket, telefon dolandırıcılığı ve hırsızlık konularında bilgilendirmeler yapılmaktadır.

Yapılan bilgilendirme faaliyeti ile, huzurlu ve güvenli olan ilimizin, güvenliğinin daha da üst seviyeye çıkartılması, suçları önlemeye yönelik güvenlik hizmetlerine vatandaşlarımızın aktif katılımının sağlanması, istenmeyen olayların ve mağduriyetlerin yaşanmasının önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Vatandaşlarımızın 155 polis imdat hattına yaptıkları tüm bildirimlerde kimlik bilgileri saklı tutulmaktadır. 155 hattına yapacakları ihbarlarda kimlik bilgilerinin kimse ile paylaşılmayacağından emin olarak her türlü şüpheli durum ve olayla ilgili rahatlıkla bildirimde bulunabilirler.

Vatandaşlarımızın çevrelerinde hal ve hareketlerinden şüphelendikleri şahısları, şüpheli araçları ve hayatın olağan akışına göre şüphe ettikleri her durumu 155 polis imdat hattına bildirmeleri suç ve suçluyla mücadelemize katkı sağlayacaktır.

155 Polis İmdat hattını arayarak hizmet almak isteyen vatandaşlarımız polisin gelmesini istedikleri yerin adres kayıt sistemindeki net adresiyle veya herkesçe bilinen yerlerden yararlanarak bildirimde bulunmaları durumunda daha hızlı ve kaliteli hizmet alacaklardır.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün önleyici polislik hizmetleri kapsamında bilgilendirme çalışmaları devam edecektir.” ifadeleri kullanıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN