Emniyet Ekiplerinin Bilgilendirme Faaliyetleri Sürüyor

8 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
405 defa okundu.
Emniyet Ekiplerinin Bilgilendirme Faaliyetleri Sürüyor

İl Emniyet Müdürlüğü birimlerinde çalışan ekipler, kent genelinde birçok farklı alanda başlatmış olduğu bilgilendirme ve önleme faaliyetlerini sürdürüyor.

Emniyet Ekiplerinin Bilgilendirme Faaliyetleri Sürüyor

Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile is birliğine gidilmek sureliyle eğitim ağırlıklı çalışmalar başlatıldı. Çalışmalar kapsamında 2018-2019 eğitim öğretim döneminin başlaması ile birlikte trafik birimlerinde görevli Amir sınıfı personeller tarafından servis aracı sahip ve sürücülerine, öğrenci velilerine, öğrencilere ve sürücülere yönelik trafik konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla Emniyet Ekipleri bilgilendirme faaliyetlerini sürdürüyor.

KAMUOYU BİLGİLENDİRİLİYOR

Trafik Kazalarını önleme Planı kapsamında ” Kırımızı Düdük” gibi çeşitli kampanyalar düzenlenerek kamuoyunun dikkati trafik konusuna çekilmek suretiyle sürekli gündemde tutulması sağlanıyor. Ağırlıklı olarak öğrencilerin bilgilendirilmesini sağlayan polis ekipleri, birçok etkinlik ile çocuklara faydaları bilgiler aktarıyorlar. Birçok konu başlığı altında halkın ve ağırlıklı olarak çocukların bilgilendirilmesini sağlayan polis ekipleri, bu kapsamda bilgilendirici ve önleyici faaliyetler sürdürmeye devam ediyor.

S1S5 İlk ve Orta öğretim Okulları Öğrenci Velilerine, 84 Öğrenci Servis İşletmeciliği Yapan Sahip ve Sürücülerine, 464 Anaokulu öğrencilerine, 2988 ilkokul ve Ortaokul öğrencilerine, 50 Okul Geçit Görevlisi öğrencilere, Çocuklar İçin Temel Güvenlik Kuralları ile ilgili görsel ve sözlü anlatım şeklinde bilgilendirme yapılıyor.

331 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE EĞİTİM

Trafik Şube Ekipleri tarafından yapılan denetim ve kontrollerde sürücülere yönelik olarak Araç Kullanırken Cep Telefonu İle konuşmadan ve ışık ihlallerinden kaynaklanan kazalar ve Emniyet Kemeri Kullanımının faydaları konuları başta olmak üzere trafik güvenliğinin sağlanması sürücülerin güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak amacıyla 331 araç sürücüsüne eğitim verildi. Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında yaz döneminde ilçeler ve köyler de dâhil yaz okulları ve kuran kurslarında eğitim gören öğrencilere farklı zamanlarda 15 kez yapılan toplantıda toplam 706 öğrenciye eğitim verilmiş olup, eğitimler 2018-2019 eğitim öğretim dönemi süresince artarak sürdürüleceği bildirildi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN