EMITT’TE KIRŞEHİR STANDINA ÖDÜL  

2 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
317 defa okundu.
EMITT’TE KIRŞEHİR STANDINA ÖDÜL  

IMG-20160202-WA0001 Bu Yıl 20. Düzenlenen EMITT Fuarında Kırşehir Standına “En Etkin Tanıtım Ödülü” Verildi.

Kırşehir türkülerinin seslendirildiği, misafirlere yöresel ürünlerin ikram edildiği, Onyx hediyelik eşya, Kaman Cevizi mamüllerinin satışının yapıldığı ve Bozkırın Tezenesi merhum Neşet Ertaş’ın üç boyutlu görselinin yanı sıra Kırşehir’in tarihi ve kültürel değerlerinin de yer aldığı stand , EMITT yetkilileri tarafından “En Etkin Tanıtım Ödülü”ne layık görüldü.

Her yıl 60’ın üzerinde ülkeyi buluşturan dünyanın en büyük 5. turizm fuarı olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT) Kırşehir’in en iyi şekilde tanıtılması için açılan standın  ödüle layık görülmesi ile ilgili konuşan Vali Necati Şentürk, EMITT’in ve bunun gibi etkinliklerin Kırşehir’in tanıtımı açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

Kırşehir standına gelen hemşerileri ve bütün misafirleri en güzel şekilde ağırladıklarını belirten Vali  Necati Şentürk, “Bizzat benim ve Belediye Başkanımızın da katıldığı standımızda şehrimizin tarihî, kültürel ve tüm değerlerini fuar süresince en iyi şekilde tanıtıldı. Standımızda ilimizi anlatan broşür, tanıtım materyalleri ve diğer görsel ögelerin dağıtılmasına önem verdik. Sıcak bir stand ortamında gurbette yaşayan hemşerilerimizin sılaya özlemini biraz olsun gidermeye çalıştık. Bunun yanı sıra belki de fuardaki en çok ilgi gören Kırşehir standı oldu. Bunu hem biz müşahade ettik hem de ziyaretçiler dile getirdiler.” dedi.

Büyük Usta Neşet Ertaş’ın üç boyutlu görseli ve Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğunun sunduğu yöresel türküler ve yapılan ikramlar ile ilimizin en iyi şekilde tanıtıldığını ifade eden Şentürk; “Yapılan bu etkinliklerle Kırşehir’in her kesim tarafından tanınmasını hedefledik ve bunda da başarılı olduğumuza inancım tamdır. Standın açılmasında ve bu ödüle layık görülmesinde emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN