EMEKLİLERE 1.200 LİRA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

12 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
498 defa okundu.
EMEKLİLERE 1.200 LİRA İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

gelir-testinde-sure-bugun-doluyor-6113106Emeklilerin maaşına yıllık 1.200 TL ek katkı getirecek adım hızla atılacak

 

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de öncelikler arasında emeklilere yönelik vaatler dikkat çekiyor. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, geçen hafta kurmaylarıyla yaptığı ‘strateji toplantısı’nda gerekli adımların atılması için talimat verdi.

100 günlük Eylem Planı hazırlığı yapılırken, bu planda öncelik 10 kesime verilecek. Yılbaşına kadar emeklilerden taşerona, asgari ücretliden polislere kadar farklı kesimlere yönelik düzenlemeler çıkarılacak.  Kırşehir’de de diğer vaatler, peş peşe 2016 yılında devreye girecek.

YILBAŞINA KADAR ÇIKACAK

İşte AK Partili bakan ve yöneticilerle ekonomi yönetiminin detaylar üzerinde çalışmaya başladığı öncelikli adımlar:

– Asgari ücretlinin halen bin TL olan ücreti, 1.300 liraya çıkarılacak. Hükümetin, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’na teklif edeceği rakamın, 2016 yılı başından itibaren verilmeye başlanması planlanıyor.

ESNAF DA RAHATLAYACAK

– Söz konusu planlamada esnafı rahatlatacak adımlar da öncelikli. 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredi verilecek ve 51 ilde uygulanan yüzde 6 oranındaki işveren sigorta priminde esas alınan ’10 işçi çalıştırma zorunluluğu’ kalkacak. – Taşeron çalışanlarla ilgili vaat de öncelikli hayata geçirilecek. Kırşehir’de de kamuda çalışan 200 bini aşkın taşeronla ilgili gerekli adım yıl sonuna kadar atılacak. 2016 başında bu kesim de, kamunun kadrolu personeli olacak.
– Polislerin ek göstergesi 2 bin 200’den 3 bine çıkarılacak. Emniyet hizmet tazminatı da yüzde 25 artacak. Bu adım da öncelikli pakette yer alacak. Askerlerle ilgili düzenlemenin de eklenmesi bekleniyor. Evin %15’i devletten
– Ev sahibi olmak isteyenler, gerekli paranın dörtte birini bankada biriktirirse, evin bedelinin yüzde 15’ini devlet verecek.

– Kadınlara 30 bin TL’ye kadar faizsiz kredinin yanında, doğum izninde geçirdikleri süre de kıdemlerine işlenebilecek. Aylık 100 liralık fark
– Emeklilerin maaşına yıllık 1.200 TL ek katkı getirecek adım hızla atılacak. Maaşlara aylık 100 TL’lik fark yansımış olacak.
– Bağ-Kur emeklilerinin yüzde 10’luk prim kesintisi kalkacak.
– Çiftçiye daha ucuz yem ve gübre sağlanacak. Bunun için yem ve gübredeki KDV kaldırılacak.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN