ELMALI’DAN 23 NİSAN MESAJI

23 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
264 defa okundu.
ELMALI’DAN 23 NİSAN MESAJI

k_22161829_k_22173040_img_3548            Kırşehir İli Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Mesajı Yayınladı

Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Yayınladığı mesajda : “Bugün, ulusal egemenliğimizin sembolü olan TBMM’nin kuruluşunun 96. yıldönümüdür.
Bugün, toprakları yağmalanan yüce bir ulusun, düşmanlarını yurttan atmak için ant içtiği bir gündür.
Bugün, yok edilmeye çalışılan bir milletin tek bilek, tek yürek haline geldiği
Büyük Türk milletinin, kendini beğenmiş düşmanlara karşı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çevresinde çelik bir halka, tunç bir kale olduğu gündür.
Bugün, harcı atalarımızın asil kanları ile yoğrulan milli egemenliğimizin Türk çocuklarına bayram olarak armağan edildiği Ve bugün, dünya çocuklarının her yıl kutladığı ilk ve tek bayram günüdür.

Sevgili Çocuklar,

Bu bayramın anlamına anlayabilmek, bu bayramı damarlarımızda hissedebilmek için 96 yıl öncesine; 23 Nisan 1920 yıllarına gidelim; vatanı düşmanlar her yandan işgal ediyor, Türk milletinin bağımsızlığı göz göre göre elden gidiyor, tehlike gittikçe büyüyor ve yakınlaşıyordu. Masa başında oturup düşmandan merhamet dilenmekle bu büyük millet ve bu kutsal vatan kurtarılamazdı.
Bu durum karşısında; Türk Milleti ve Onun gerçek yöneticileri büyük bir iman ve inançla var olma, yok olma mücadelesine atılmışlardır. Bu mücadelede bir meclis kurarak ne yapılacağını konuşmak, yeni bir hükümet kurmak, dağınık halde bulunan milli kuvvetleri toplayıp, bir yandan ayaklanmaları önlemek, diğer yandan da vatanı yer yer işgal etmiş olan düşmanı yurttan atmak gerekiyordu.
İşte bu düşüncelerle 19 Mayıs 1919’da Samsuna çıkan Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920de TBMM’yi açtı.

Görüldüğü gibi 23Nisan 1920 tarihi, milli iradenin en açık bir şekilde belirdiği, Türk milletin kendini yönetme yetkisini eline aldığı ve Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı bir gündür.

Sevgili Çocuklar,

Demokrasimizin mimarı olan büyük önder Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’nin açıldığı bu günü Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak sizlere armağan etmiştir.

Ne mutlu demokrasiye gönül verenlere…
Ne mutlu bu günümüzü bizlere armağan edenlere
Ne mutlu bu bayramı coşkuyla kutlayanlara

Bu duygu ve düşüncelerle  23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On