El Hijyeni Önemli

25 Mart 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
25 defa okundu.
El Hijyeni Önemli

Korona virüs el sağlığı ve hijyen konusundaki tedbirleri ön plana çıkarttı. Kırşehir’de birçok kuruluşlarında el temizliği için sıvı dezenfektan kitleri takılarak el hijyeni sağlanıyor.

Sağlık bakanlığının ilk günden beri almış olduğu hijyen tedbirleri kapsamında ülke genelinde birçok sektörde köklü değişiklikler uygulanmaya başlandı. Başta temizlik ve hijyen olmak üzere çarşı ve pazarlarda dahil birçok alanda alınan güvenlik tedbirleri ile insanların sağlığına ne denli önem verildiği görülüyor.

Korona virüs el sağlığı ve hijyen konusundaki tedbirleri ön plana çıkarttı. Kırşehir’de Birçok kamu kurum ve kuruluşlarında el temizliği için sıvı dezenfektan kitleri takılarak el hijyeni sağlanıyor. Oluşturulan kitlerde bulunan dezenfektan sıvısı ellerde bulunan bakteri ve virüslerin yüzde 99’unu ortadan kaldırdığını belirten uzmanlar, kamu kurum ve kuruluşlarına giden vatandaş ve personellerin sık sık bu kitlerden faydalanarak el sağlığına önem vermeleri gerektiğinin altını çizdiler.

Uygulamanın önemli olduğunu belirten Kırşehirli vatandaşlar, bu tedbirlerin halk sağlığı için alındığına dikkat çekerek şöyle konuştular; “alınan tedbirler tüm toplumumuzun sağlığı için alınmakta. Özellikle sağlık konusunda eller ayrı bir öneme sahip.

Bilindiği üzere insanlar bir şeyi hemen ve anlamak için ilk etapta elleri ile kontrol etmek ister. Pazar yerlerinde bile sebze ve meyveyi seçerek alır o şekilde evlerimize götürürüz. Fakat bununla birlikte birde hastalıklar konusunun önemini de unutmamamız gerekiyor.

Bu doğrultuda ilk etapta el hijyeni büyük önem arz ediyor. Doğada, dokunduğumuz her yüzeyde, havada bile çok sayıda mikroorganizma bulunmakta. Ellerimiz ise günlük hayat içinde, çevre ile her türlü ilişkimizi sağlayan ve bu nedenle de en çok mikroorganizma barındıran organımızdır. Ellerimiz yoluyla her yere taşınan bu mikroorganizmalar basit bir soğuk algınlığından, ciddi hastalıklara kadar birçok istenmeyen duruma neden olabilir.

Çoğu zaman dikkatimizi çekmeyen ve artık düşünmeden her an kullandığımız küçük mikrop yuvaları gün içinde birçok yerde karşımıza çıkmaktadır. Elektrik düğmeleri, asansör düğmeleri, bilgisayar tuşları, telefon tuşları ve ekranları, para çekmek için kullandığımız ATM’ler, uzaktan kumandalar ve daha birçok kez kullanılmaktadır. Her gün yüzlerce elin değdiği bu ufacık şeyler adeta mikroptan yapılmış gibidir ve dokunduğunuzda bakteriler direkt olarak elinizden vücudunuza geçer.

Bizlerde bu nedenle ilk etapta el sağlığımız ve bununla birlikte genel sağlığımız için el hijyenine önem göstermek zorundayız. Sağlık bakanlığının öncülüğünde başlatılan bu uygulamayı sonuna kadar destekliyoruz.” şeklinde konuştular.

40 Arena Haber Merkezi

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On