“Ekmek Satışını Yasakladı” İddialarına Açıklama Geldi

27 Ocak 2021
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
898 defa okundu.
“Ekmek Satışını Yasakladı” İddialarına Açıklama Geldi

Kırşehir Tarım ve Orman Müdürü Kenan Şahin, ekmek satışlarının yasaklandığına dair çıkan haberler hakkında bakanlığın yaptığı yazılı açıklamayı paylaştı. Yapılan paylaşımda; Tarım ve Orman Bakanlığının “belediyelere ait araçlarla ve belediyelerin kendi büfelerinde” ekmek satışını yasaklayan bir talimat bildirimi/ genelgesi yoktur.

         Sosyal medya mecralarında ve kimi basın yayın organlarında “Tarım ve Orman Bakanlığı mobil araçlarda İBB’nin ekmek büfelerinde ekmek satışını yasakladı” iddiası adı altında yapılan haberler ve paylaşımlar gerçeği yansıtmamaktadır. Bu iddialar kamuoyunu yanlış bilgilendirmekle birlikte Bakanlığımızı karalama maksadı taşımaktadır.

         Nitekim, Tarım ve Orman Bakanlığı Gıda Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından 04.01.2012 tarihinde yayımlanan ‘ Türk Gıda Kodeksi Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği’ ile tüketime sunulan ekmek, ekmek çeşitleri ve ekşi hamur ekmeklerinin tekniğine uygun ve hijyeniik şekilde üretim, muhafaza, taşıma ve pazarlamasına yönelik özellikler belirlenmiştir.

         21.01.2021 tarihli, söz konusu Talimat “ Konu; Konutta Ekmek Üretimi Talimat” başlığı altında yayımlanmış bir bildirimdir.

         Sonuç olarak; Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, İBB’nin mobil büfeler ile ekmek satışını yasaklayan bir bildirimi/ genelgesi söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” sözlerine yer verildi. (HABER MERKEZİ)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On