“Ekmeğini Boyadan Çıkarıyor”

3 Aralık 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
86 defa okundu.
“Ekmeğini Boyadan Çıkarıyor”

Kırşehir’de yaşayan Ercan Özbek evine ekmek götürmek için ayakkabı boyacılığı yapıyor. Omzuna aldığı boya sandığıyla şehrin merkezi Ankara Caddesinde ayakkabı boyacılığı yapan Ercan Öbek, burada kısa sürede mesleğinde parmakla gösterilen kişi haline geldi. Özbek, hem bu mesleği icra eden nesliler arasında yer alıyor. Kırşehir’de birçok esnafın ve vatandaşın ayakkabısını boyuyor. Gazetemiz 40 Arena Muhabirine açıklamalarda bulunan Özbek, ailesinin geçimini boya yaparak sağladığını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Boyacılık dışında hiçbir iş yapmayı düşünmedim, askerden geldikten sonrada boyacılığa devam ettim. Para kazanayım diyerek ayakkabı boyacılığına kaldığım yerden devam ettim. Boyacılık yaparak üç evlat yetiştirdim, onları okutup evlendirdim. Emekli oldum ama halen çalışmaya devam ediyorum. Belediyemizin bize yaptığı yerde işimize devam ediyoruz. Sabah erkenden gelip akşam hava kararınca evime gidiyorum Cumartesi, pazar demeden yılın 365 günü çalışıyorum. Hazır boyalar çıktı ayakkabı boyacılığı hemen hemen bitti. Hazır taban çıktı ayakkabı tamirciliği bitti. O yüzden işler eskisi kadar çok iyi değil, keçe satarak telafi etmeye çalışıyoruz. Ama benim senelerdir ayakkabılarını boyadığım devamlı müşterilerim var. İlkokula giderken ayakkabılarını boyadığım kişilerin şimdi çocuklarının ayakkabılarını boyuyorum. Bana her çeşit müşteri gelir, ne renk olursa olsun boyayamayacağım ayakkabı yoktur. Bu işe senelerimizi verdik, İşimi severek yapıyorum ve paramı kazanıyorum. Zaman geliyor aç kaldığım günler oluyor. Yağmur, kar yağdığı zaman iş olmuyor. Yine de her halime şükürler olsun. Bu mesleğin güvencesi yok. Bu meslek zor” diye konuştu.

Haber Didem Ceylan

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On