Ekicoğluyla Bir Yıl

4 Nisan 2020
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
38340 defa okundu.
Ekicoğluyla Bir Yıl

31 Mart 2019 yılı yerel seçimlerinde Kırşehir Belediyesi Ak Partinden Cumhuriyet Halk Partisine geçti. İki dönem Kırşehir Belediye Başkanlığı yapan Yaşar Bahçeci’yi 4.736 oy ile geride bırakan Selahattin Ekicioğlu Kırşehir’in yeni belediye başkanı oldu. Uzun bir aradan sonra Kırşehir’de Cumhuriyet halk partisi Selahattin Ekicioğluyla Kırşehir yeni bir dönemin başlattı.

Şeffaf Belediyecilik anlayışı ile hizmet vereceğini belirten Ekicioğlu birlikte yöneteceğiz dediği sözünün üzerinden tam bir yıl geçti. Kırşehir Belediyesinin önceki dönemden kalan 462 Milyon borcun bir kısmını ödeyerek şeffaf belediyecilik Ekicioğlu Kırşehir uzun bir aranın ardından tekrar şeffaf belediyeciliğe kavuştu. Ödenen borçla birlikte faizlerde engellenmiş oldu.

Belediyede harcanan gereksiz paralarında önüne geçilmiş oldu. özellikle özel kalem harcamalarında %20’lik bir tasarruf elde edildi. Ayrıca  Kırşehir Belediyesinin giderlerinde yarı yarıya bir azalma görüldü. Yaşar Bahçeci, zamanındaki Özel harcamaları gündeme getiren Ekicioğlu bu harcamaların da önüne geçmiş oldu. Bahçeci döneminde  Basın Müdürlüğünde yapılan harcamalar 3 milyon 682 bin TL iken Ekicioğlu bu harcamaları 141 Bin TL’ye düşürdü. Buradan yola çıkarak Ekicioğlu hakkında yapılan haberlerinin nedeni anlaşıldı.               

Yani anladığınız kadarıyla Ekicoğlu Belediyenin cebinden çıkan tüm gereksiz harcamaların önüne geçerek ihaleleri olması gereken seviyeye getirerek israfı durdurdu

Bir Yıl İçerisinde Hangi Projeler Hayata Geçti

Yaşar Bahçeci döneminde başlatılan ”Ulaşım Master Planı” ile birlikte  Kırşehirin en büyük sorunların bii olan otopark sorununu da belirli ölçüde çözüme kavuşturdu. Nüfusun yarısı kadar araç olan Kırşehir’de otopark konusunda bir çözüm bulunamazken Ekicioğlu Kırşehir’in en büyük sorunu alt üst olan otopark problemine çare buldu. Eski Kız meslek lisesinin olduğu yer ve kent parka girişinde bulunan alana ve Pazar yeri arkasında bulunan araziyi otopark yaprak Kırşehir halkını rahatlattı. Pazar yeri yanında bulunan çift katlı otopark inşaatı da bu yıl içerisinde tamamlanarak Kırşehirin otopark diye bir sorunu kalmayacak

2018 yılı yatırım programına alınan ancak türlü engellemelerle bir türlü başlanamayan Kırşehir Çevre Yolunu faaliyete geçirmek oldu.  Anadolunun en verimli topraklarına sahip Kırşehir’de , Kent Üretim, İşletme ve Kalkınma Kooperatifi kuruldu ve bakanlık tarafından onaylandı.Bundan sonra Kırşehir’de üretilen ürünler katma değer kazandırılarak yurdun dört bir tarafında satışa sunulacak. Ahi Evran Üniversitesinin ve bu güzergah üzerinde bulunan kamu ve özel yatırımlarının daha fazla mağdur olmaması adına karayolları müdürlüğü ile iş birliğine giderek Çevre Yolunun birinci bölümünü tamamladı.

Kırşehir Belediyesi, Koronavirüs (Covid- 19) salgınına karşı korunma tedbirleri kapsamında ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarıyla ilçede başlattığı dezenfekte seferberliğini sürdürüyor. Kırşehir Belediyesi, Koronavirüs (Covid- 19) salgınına karşı korunma tedbirleri kapsamında ilçe genelinde dezenfekte çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Başkan Selahattin Ekicioğlu’nun talimatlarıyla ilk günden itibaren kolları sıvayan Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe genelinde temizlik ve dezenfekte işlemine devam ediyor. Ekipler bir yandan ana arterler başta olmak üzere tüm cadde ve sokaklarda yıkama ve temizlik çalışması yaparken diğer yandan vatandaşların yoğunluk oluşturduğu alanları da dezenfekte ediyor. Kırşehir’i adeta köşe bucak dolaşan ekipler, park bahçeler, sağlık merkezleri, iş yerleri ve vatandaş araçlarını dezenfekte ederek takdir topluyor.

40 Arena Haber Merkezi

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On