EKİCİOĞLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

28 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
431 defa okundu.
EKİCİOĞLU’NUN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI

indir

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selahattin Ekicioğlu 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Ekicioğlu mesajında; “Milletimizin ve kahraman Ordumuzun, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk‘ün önderliğinde verdiği mücadele ile, Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı, 30 Ağustos Zaferinin 93. yıl dönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Milletimizin şanlı tarihindeki eşsiz kahramanlık ve yurtseverlik anıtlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi; bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin özgürlüğü için gösterdiği olağanüstü cesaret ve fedakarlık, dünyanın bütün mazlum halklarına örnek olmuştur. Milletimiz, en zor koşullarda, azim ve kararlılıkla verdiği mücadeleyle, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde sadece düşmanı mağlup etmemiş, Türkiye Cumhuriyeti‘nin de temellerini atmıştır.

30 Ağustos tarihi; milletimizin şanlı geçmişindeki eşsiz kahramanlığının yıldönümünü yaşadığımız gün olmasının yanında, tarih boyunca etrafında savaşların eksik olmadığı stratejik bir coğrafyada, üzerinde huzur, güven ve barış içinde yaşadığımız ülkemiz topraklarının, hangi şartlar altında, hangi bedeller ödenerek kazanıldığının, millet olarak yeniden hatırlanması gereken bir gündür. Bu zafer; modern bir ülke ve çağdaş bir millet olarak, tüm insanlığın benimsediği ortak değerleri paylaşan “yurtta barış dünyada barış” sözünü şiar edinmiş, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolun başlangıcıdır. Ülke olarak içinden geçtiğimiz şu zor günlerde bizlere düşen görev, 93 yıl önce, Anadolu halkının düşmana karşı tek vücut halinde kahramanca savaşarak, bizlere bıraktıkları bu güzel ülkeyi, Onların anısına olan saygımızla, daha refah, daha mutlu ve  daha yaşanılır kılmaktır. Bu konudaki en büyük güvencemiz, Cumhuriyetimize ve onun değerlerine her zaman sahip çıkma duyarlılığını göstermiş halkımız ve aynı bilinçle yetişen gençlerimizdir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramını, millet olarak büyük bir onurla karşılarken, bu şanlı zaferi bize yaşatan Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder  Mustafa Kemal Atatürk‘ü, silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyoruz.” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN