Ekicioğlu’ndan 1 Mayıs Mesajı

1 Mayıs 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
354 defa okundu.

1 mayıs

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu Mesaj Yayınladı

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu 1 Mayıs İşçi Bayramı mesajı             yayınladı. Yayınladığı mesajda: “Ülkelerin ekonomik ve sosyal alanda gelişebilmeleri ve kalkınma yolunda sağlam adımlarla ilerleyebilmeleri;  işçi ve işverenlerin karşılıklı özveri göstermesi, etkili bir iletişimle ilerleyen işbirliği sayesinde mümkün olacaktır.  Ülkemizin gelişmesine, her şeyden kutsal olan emekleri ve alın teri ile katkı sağlayan emekçilerin katkıları çok büyüktür.

Ülke ekonomisinin temel taşı olan üretimin en önemli bileşeni çalışanların hak ettikleri yaşam standardına kavuşmaları, sosyal adaleti sağlayacağı gibi, toplumsal anlamda da birçok sorunun ortadan kalkmasını sağlayacaktır.

Gelişmiş ülkelerdeki çalışma şartları, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği konuları ile ülkemizdeki şartları karşılaştırdığımızda, ne yazık ki bu konuda istenilen düzeyde olmadığımızı görüyoruz. İş güvenliğinin yeteri seviyelerde olmadığı yerlerde yaşanan işçi ölümleri hepimizi derinden üzmektedir. Çalışanların iş sağlığı ve güvenlik konusundaki şartlarının iyileştirilmesi hepimizin temennisidir.

Emeğe gereken değeri vermek ve korumak sosyal bir sorumluluk olmasının yanında gelişimin de en önemli unsurudur.

Emeğin en yüce değer olduğu bilinciyle, ülkemizin kalkınması noktasında, üretimin temel taşı olan  bütün emekçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramını kutluyorum.”ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN