EKİCİOĞLU, “SİYASETTE DE OLMAMIZ GEREKTİĞİ ALT YAPISI ÇIKTI”

31 Ocak 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
310 defa okundu.
EKİCİOĞLU, “SİYASETTE DE OLMAMIZ GEREKTİĞİ ALT YAPISI ÇIKTI”

      

EKİCİOĞLU, “SİYASETTE DE OLMAMIZ GEREKTİĞİ ALT YAPISI ÇIKTI”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu, Ahi Çarşısı Esnafları ile kahvaltıda bir araya geldi. CHP Belediye Başkan Adayı Ekicioğlu’nun, “Topluma rol model olmak zorundayız. Siyasette de olmamız gerektiği alt yapısı çıktı. Burada biz iki siyasi partinin belediye başkan adayı olarak yola çıktık. Seçildikten sonra sadece 2 partinin değil herkesin belediye başkanı olacağım” açıklamalarında bulunduğu kahvaltıda Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Şeref Baran Genç açıklamalarda bulundu.

“ARTIK BİRAZ SOSYAL PROJELERLE UĞRAŞALIM”

Başkan Genç,

“Burdur Belediyesi kendi duraklarını kendileri üretir hale gelmiş. 120 trilyon borçtan 5 yılda 10 trilyona kadar düşürmüş ve dünyanın yatırımını yapmışlar. Hepsi de sosyal projelere harcama yapılmış. Kırşehir’de ise 3 tane cadde var. 30 yıldır kaldırım yapılıyor. Artık bırakalım bu işi. Artık biraz sosyal projelerle uğraşalım. Arka mahallelere çalışalım. Otopark projesi yapalım. Eğer yetkiyi Cumhuriyet Halk Partisine verirseniz hiç bir şey getiremesek bile adalet getireceğiz” dedi.

“HASTALARIMIZIN GENELİ DOKTOR OLMADIĞI İÇİN BAŞKA İLLERE SEVK EDİLİYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan,

Hastaneye gittik. Herkes memnuniyetsizliğini dile getiriyor ve doktor olmadığını dile getiriyor. Hastalarımızın geneli doktor olmadığı için başka illere sevk ediliyor. Ya Kayseri’ye ya da Ankara’ya gönderiyoruz. Buna bir çözüm yok. Galatasaray’ın forvet transferine döndü bu iş. Bi Plastik cerrah getirmediler şu Kırşehir’e. Selahattin abimizle yola çıktığımızdan beri müthiş bir havası var. Biz Selahattin abimizi yeni tanımıyoruz. Taşın altına elini sokması gerekiyordu ve bunu yaptı, bugün yanımızda. Aynı şekilde Pazar yerine gittik ve bize karşı müthiş bir sevgi var. Selahattin başkanımızın 70 tane projesi var. Bu 70 projeyi de bir bir hayata geçireceğiz. Sanayi bölgesi de çok sıkıntılı. Mahrumiyet bölgesi haline dönüşmüş. Herkesin ağzında bir söz var. Biz Selahattin Ekicioğlu’nu başkan olarak görmek istiyoruz diyor”

“ŞEHRİ BERABER YÖNETECEĞİZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu,

Topluma rol model olmak zorundayız. Siyasette de olmamız gerektiği alt yapısı çıktı. Burada biz iki siyasi partinin belediye başkan adayı olarak yola çıktık. Seçildikten sonra sadece 2 partinin değil herkesin belediye başkanı olacağım. Aday olduğumdan beri dillendiriyorum. Şehri beraber yöneteceğiz. Biz kenti Kırşehir ile yöneteceğiz. Belediyeciliği üretime yönlendirmek zorundayız. Dünyanın üretimi Çin’de. Üreten değil tüketen toplum haline geldik. Çin’le nasıl rekabet edeceğimizi anlatacağız. Belediyemiz güzel bir sistem uyguladı. Otobüs sistemi. Güzel tebrik ediyoruz. Ama aylık bin lira zarar ediyor. Aylık bin liralık zarar. Şu kentte kayıtlı hiçbir turizm belgemiz yok. Turizm sektörünü de canlandırmak zorundayız. Üreten toplum mutlu toplumdur. Eğer üretmiyor da tüketiyorsak hepimizin suratı asıktır. Eğer belediyede bana yetki verdiğinizde ben size nerede ne yaptığımızı, ne planladığımızı, nereye ne harcadık diye hesap veremiyorsam bende ciddi anlamda bir sorun var demektir. Çünkü sizin paralarınız. Hesap soracaksınız. Yapılan işlerde sıkıntı yok. Planlamada hatamız var. Şehri boğduk biz, Yapılan çalışmalarla. Yapılan çalışmalara bir şey demiyorum ama çok uzun sürdü. Bizim herkesin önerisine ihtiyacımız var. Ben sizlere güveniyorum. Birbirimize güvenmek zorundayız. Eğer güvenmezsek işte çıkmaz, başarı da olmaz” diye konuştu.

“PARTİMİN MENFAATİ KIRŞEHİR’İN KAZANMASINDAN GEÇİYOR”

İyi Parti Kırşehir İl Başkanı Müfit Göçen,

Özünde dürüst insanları desteklememiz lazım. Partilerimizin bir anlaşması var. Bunda bizimde bir tuzumuz var. Selahattin başkanla biz eski bir arkadaşız. Ticaret odasında beraber görev yaptık. Kendisi yönetim kurulundayken ben oda başkanıydım. Benden sonra Selahattin Bey başkanlığa geçti. Kendisinin üst kurul delegesi olarak devam ettim. Daha sonra Selahattin Bey başkan oldu bende geri çekildim. Birbirimizi tanıdığımız için onlara güvendiğimiz için iş birliği yapmamızda kanaat getirdik. Partimin menfaati Kırşehir’in kazanmasından geçiyor. Bunun için biz Selahattin beye güvendiğimiz için canı gönülden bu oluşumun içinde yer aldık. Mesele harcarken orda yaşayan insanları bir değer yurdunu koymak. Onlarla görüşmek. Özümüzü de kaybetmeden bir şeyler yapmak istiyoruz”

MARTIN SONU BAHAR DİYEN BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SELAHATTİN EKİCİOĞLU’NUN 70 PROJESİ İSE ŞÖYLE;

1-Ahi Kooperatifi Projesi. 2- Ankara Kayseri Asfaltı Yol Üzeri yöresel Ürün Ve El Emeği Ürünleri Satış Kooperatifi Projesi. 3- Arıcılık Projesi. 4-         Asfalt Plenti Tesisi Devreye Alma Projesi.  5- Atalık Tohum Ve Ar-Ge Merkezi Dağıtım Noktası Projesi. 6- Avgun Deresi Ve Çevresi Peyzaj Düzenleme Projesi. 7- Başarılı Öğrencilere Yaz Kampı Projesi. 8- Belediye Açık Hava Sineması. 9- Belediye Gazetesi. 10- Belediye Hizmet Standartları Projesi. 11- Belediye Kooperatifi Tarımsal Ürünler Projesi. 12- Belediye Misafirhanesi Ve Gastronomi Merkezi Projesi. 13- Belediye Radyosu. 14- Belediye Sineması. 15- Belediye Tiyatrosu. 16-Benim Belediyem Projesi. 17- Benim Şehrim Benim Fikrim / Katılımcı Bütçe Projesi. 18- Bilim Ve Deney Merkezi Projesi. 19- Botanik Bahçesi Projesi. 20- Cacabey Bilim Festivali Projesi. 21- Cephe Düzenleme Projeleri 22 Cepte Hizmet Projesi. 23- Çevre Sağlığı Projesi. 24- Çocuk Festivali Projesi. 25- Çocuk Ve Gençlik Kampüsü Projesi. 26- Çöp Atık Toplama Projesi. 27- Emekliler Derneği Projesi 28 Engelli Dayanışma Merkezi Projesi; Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi 5 Engelsiz Taksi Projesi 30- Gündüz bakımevi Projesi. 31- Güneş Enerjisi Santrali Projesi. 32- Halk Süt Ve Yumurta Projesi. 33- Her Ev Bir Atölye Projesi. 34- Hobi Bahçesi Projesi.  35-Hoşgeldin Bebek Projesi. 36-Jeotermal Seracılık Projesi. 37-Kadın Dostu Kent Projesi. 38-Kent Belleği Müzesi Projesi. 39- Kent İçi Ulaşım Planlaması Ve Trafik Mühendisliği Projesi. 40-Kentin Simgesi Projesi. 41- Kılıçlı Köprü Yolu Düzenlemesi Ve Dere Islahı Projesi. 42- Kılıçözü Sanayi Sitesi Genişleme Projesi. 43-Kılıçözü Sanayi Sitesi Sosyal Tesis Projesi. 44- Kılıçözü Sanayi Sitesi Yol, Kaldırım Ve Altyapı Projesi.  45- Kimlikli Kent Mobilyaları Projesi.  46- Kırşehir’in Tanıtımı Projesi. 47-Kırşehirspor Destek Projesi. 48- konut Hizmeti Projesi. 49- Koordinasyon Merkezleri Projesi.  50- Köpek Kulübeleri, Kuş-Kedi Evleri, Sahipsiz Hayvanlar.  50- ‘Çin Barınak, Hayvan Kayıt Sistemi, Hayvan Su Ve Besleme Alanları, Hayvan Misafirhanesi Projeleri. 51-Lostra Salonu Projesi. 52- Mahalle Konseyi Projesi.  53- Mahalle Kültür Ve Taziye Evleri, Çok Amaçlı Salon Projesi.  54- Mesire Ve Rekreasyon Alanları Projeleri.  55- Organik-İyi Tarım Projesi.  56- Organize Hayvancılık Kampüsü Projesi.  57- Otopark Alanları Projeleri. 58-Öğrencilere Ücretsiz Ders Desteği Projesi. 59- Örnek İşyeri Projesi.  60- Semt Spor Sahaları Projesi. 61- Sendikalar Ve Dernekler İçin Yerleşke Projesi.  62- Seyir Terası Projesi. 63- Sosyal Kart Projesi. 64-Sosyal Market Projesi. 65- Terme Otel Ve Güzler Sulama Birliği Arası Dere Islahı Ve Rekreasyon Projesi. 66- Tıbbi Malzeme – Cihaz Desteği Projesi. 67- Ulaşım Ve Su İndirimleri Projesi. 68-Üretilecek Tahıl, Yaş-Kuru Sebze Ve Meyveler İçin Paketleme Tesisi Ve Satışı Projesi. 69- Yardım Kumbarası Projesi.  70-Yaşlı Bakımevi Projesi.

Konuşmaların ardından kahvaltı karşılıklı sohbetin ve soru cevapların ardından son buldu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com