Ekicioğlu Engelliler Günü Mesajı Yayınladı

3 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
322 defa okundu.
Ekicioğlu Engelliler Günü Mesajı Yayınladı

1_engelliler-gunu-3“Engelli Bireylerimizin Toplumun Yaşayan Ve Üreten Bir Parçası Olarak Hayatın İçinde Yer Almasının Sağlanması, Bunun İçin Gerekli Politikaların Hayata Geçirilmesi Sosyal Devletin Gereğidir”

 

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu 3 Aralık Düğnya Engelliler Günü mesajı yayınladı. Yayınladığı mesajda: “Engelli vatandaşlarımız, toplumumuzun eşit yaşam hakkına sahip bireyleridir ve onların yaşamda karşılaştıkları zorluklara karşı gerekli önlemlerin alınması hepimizin öncelikli görevidir. Engelli olmak sadece engelli kardeşlerimizin sorunu değil, sosyal boyutu ile toplumun her kesimini ilgilendiren önemli bir konudur. Engelli yurttaşlarımızın sorunlarına sahip çıkmak, onlar için doğru ve kalıcı çözümler üretmek, onların yaşama sevincini yitirmeden, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba göstermek hepimizin asli görevidir. Engelli yurttaşlarımızın hayattan dışlanması, iş ve üretim alanlarından uzak tutulmaları kabul edilemeyecek bir durumdur.

Engelli bireylerimizin toplumun yaşayan ve üreten bir parçası olarak hayatın içinde yer almasının sağlanması, bunun için gerekli politikaların hayata geçirilmesi sosyal devletin gereğidir. Bu, aynı zamanda, ülkemizin çağdaşlık seviyesinin de bir göstergesidir.

Unutmayalım ki; herkes bir engelli adayıdır.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle şunu da söylemek istiyorum ki; Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Dezavantjlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ve Istihdam Edilebilirliklerinin Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında engelli kardeşlerimizin seracılık faaliyetiyle süs bitkiciliği yapmalarına yönelik olarak hazırladığımız ‘’Dikensiz Yollar Projesi’’ onaylandı. Umuyoruz ki; bu proje ile Kırşehir’de yaşayan birçok engelli kardeşimiz bahsedilen faaliyetler içerisinde yer alacak, bu da onların geleceklerine farklı bir ışık tutacaktır.

Bu duygularla, engelli yurttaşlarımızın, engellerinin kalktığı, sosyal ve ekonomik hayata tam olarak katılacakları, toplumda da bu yönde bilincin ve hassasiyetin artmasını temenni ediyor, zor şartlar altında hayatlarını sürdürmek zorunda kalan tüm engelli vatandaşlarımıza ve onlara desteğini hiçbir zaman esirgemeyen ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. ” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN