Ekicioğlu Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı

27 Ekim 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
342 defa okundu.
Ekicioğlu Cumhuriyet Bayramı Mesajı Yayınladı

tso-baskani-ekicioglu-demirbasin-sorularini-yanitladic65323208581b08b4bb84Selahattin Ekicioğlu”Cumhuriyet’in Coşkusunu Yaşatmak ve Cumhuriyet Bilincini Gelecek Nesillere Aktarmak En Büyük Sorumluluğumuzdur”

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle mesaj yayınladı. Ekicioğlu yayınladığı mesajda:” Anadolu insanının, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde; çetin ve zor şartlar altında büyük bir kararlılık ve azimle verdiği Kurtuluş Mücadelesinin ardından; eşitliğin, özgürlüğün ve adaletin teminatı olan Cumhuriyetimiz’in ilanının 93. Yılını kutlamanın onuru, gururu ve mutluluğu içerisindeyiz.

Bugün, bölgemizde ve ülkemizde yaşanan olaylara baktığımızda, bundan 93 yıl önce aydınlık bir gelecek inancıyla, Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlü ufku sayesinde geliştirilen Cumhuriyet fikrinin ve kazanımlarının bizlere bırakılmış en büyük miras olduğunu bir kez daha anlıyor ve kavrıyoruz.

Egemenliğin asıl sahibi olan halkımızın, fikirlerini özgürce ifade ettiği, laiklik ilkesinin ışığında, hukukun üstünlüğü ile adaletin teminat altına alındığı; din, dil, ırk ayrımı gözetilmeksizin, demokratik ilkeler doğrultusunda herkesin ortak iradesiyle oluşturduğu, eşit ve özgür yaşamın teminatı   Cumhuriyetimiz’den ve onun kazanımlarından asla ödün vermeyeceğiz.

Cumhuriyetimiz’i yaşatmak, yöneteni ve yönetileniyle herkesin sorumluluklarını hiçbir kuşkuya yer bırakmadan yerine getirmesiyle başarılabilecek bir hedeftir. Bu anlamda, hepimiz büyük bir kararlılıkla ülkemiz ve Cumhuriyetimiz adına sorumluluklarımızı yerine getirmeyi sürdüreceğiz.           Cumhuriyet’in coşkusunu yaşatmak ve Cumhuriyet bilincini gelecek nesillere aktarmak en büyük sorumluluğumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, büyük bir mücadelenin zaferle sonuçlanmasının ardından, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bizlere bu eşsiz mirası bırakan herkesi saygı ve rahmetle anıyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN