Ekicioğlu: Annelerimiz Bizlere Yanlış Bir Şey Yaptığımızda “Hayır” Demeyi Öğrettiler

7 Mart 2019
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
35 defa okundu.
Ekicioğlu: Annelerimiz Bizlere Yanlış Bir Şey Yaptığımızda “Hayır” Demeyi Öğrettiler

Ekicioğlu: Annelerimiz Bizlere Yanlış Bir Şey Yaptığımızda “Hayır” Demeyi Öğrettiler

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Ekicioğlu 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı yayınladı. Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti.

“Kadınlarımıza sosyal ve siyasal alanda verilen değer, toplumu her açıdan en yüksek mertebeye ulaştıracak en önemli etkendir. Kadınların yaşamın her alanında söz sahibi olduğu toplumlar, dünyanın en gelişmiş toplumları iken, kadının ikinci planda olduğu toplumlar ise gelişimini hala tamamlayamamış toplumlar olmaya mahkûmdurlar. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ileri görüşlülüğü sayesinde, o dönem Dünyanın birçok gelişmiş ülkesinde bile olmayan haklar kadınlarımıza tanınmıştır.

EKİCİOĞLU: KADINLAR SİYASETTE DAHA ÇOK SORUMLULUK ALMALIDIR!

Kadınlarımız, toplumsal, siyasal ve ekonomik hayatta üstlendikleri rollerle sadece ülkemizin gelişmesine omuz vermemişler aynı zamanda Dünya’da ve bölgedeki birçok ülkenin kadınlarına da örnek teşkil etmişlerdir. Kadınlarımız için çok önemli ve anlamlı bir gün olan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü, ne yazık ki, hemen hemen her gün yaşanan kadına yönelik şiddet olaylarının ve kadınlarımızın toplumsal hayat içerisinde yaşadığı çeşitli mağduriyetlerin gölgesinde idrak ediyoruz. Kadınlarımıza yönelik geliştirici politikaların ve iyileştirilmenin arttırılması, kadınlarımızın sosyal, ekonomik ve siyasal alanda daha çok söz sahibi olma zorunluluğu kaçınılmazdır.

EKİCİOĞLU: ŞEHRİMİZİN VE ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİN BELİRLENMESİNDE TEMEL AKTÖR KADINLARDIR

Kadınlarımızın hayat içerisinde karşılaştığı her türlü sorunların ortadan kalktığı, kadınlarımızın şiddetle ve toplumsal hayat içerisinde karşılaştıkları çeşitli mağduriyetlerle değil; sosyal, sanatsal, akademik ve ekonomik alandaki başarıları ve kattıkları değerlerle anıldığı bir ülke özlemiyle; 31 Mart seçimlerinin de ardından ilimizde kadınların yönetimde daha çok söz sahibi olduğu bir Kırşehir temennisiyle bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum’’ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN