Ekicioğlu: Ahi Evran Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler, Hoşgeldiniz!

16 Ağustos 2022
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
101 defa okundu.
Ekicioğlu: Ahi Evran Üniversitesi’ni kazanan öğrenciler, Hoşgeldiniz!

 

BAŞKANIMIZ EKİCİOĞLU’NDAN YKS KUTLAMASI!

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu: Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerimize hoşgeldiniz, diyorum!

Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 2022-YKS sonuçlarına göre üniversitelere yerleşen öğrenciler için bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:

“Sevgili gençler, öncelikle yerleştirme sonuçlarının hepinize hayırlı olasını diliyorum. Bu yıl yapmış olduğunuz tercihlerle yeni okullarınızda ve eğitim hayatınızda başarı dolu bir yıl geçirmenizi temenni ediyorum.

Bildiğiniz gibi eğitimde marka kent olan Kırşehir’imiz coğrafi yapısından, ulaşım açısından ve barınma olanakları açısından büyük avantajlar taşıyan bir şehir.

Tarih ve kültür şehri Kırşehir, sosyokültürel açıdan da öğrenci dostu bir şehir olarak sizleri beklemektedir. Biz, Kırşehir Belediyesi olarak Üniversite hayatınız boyunca kültür, sanat, spor vb. alanlarında her zaman sizlerin yanında olacağız. Bu nedenle de sizleri tarih ve kültür şehri Kırşehir’imizde karşılıyor alacağız.

Ekonomi ve Ahlak Felsefesinin uç verdiği Ahi Evran-ı Veli ile; bundan yüzyıllar öncesinden gökbilimlerini araştırmalarıyla öne çıkan Cacabey ile; Türkçemize verdiği önemi yine yüzyıllar öncesinden dillendiren Âşık Paşa ile ve Bozlak denince ülkede ve dünyada adından söz ettiren Büyük Ozanlarımız Muharrem Ertaş ve Neşet Ertaş ile (Bilindiği üzere Kırşehir UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına Müzik alanında dahil edilen ilk ve tek şehirdir) Anadolu’nun ortasında evrensel değerlere sahip olan Kırşehir’imize vereceğiniz olan katkıdan dolayı şimdiden hepinize teşekkür ediyor; Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’ni kazanan öğrencilerimize şimdiden hoşgeldiniz, diyorum. Sevgili gençler, sizleri Kırşehir’de bekliyor olacağız!”

(Haber Merkezi)

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN