EHLİYET SINAVINDA “OTOMATİK VİTES” DÖNEMİ

21 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2615 defa okundu.
EHLİYET SINAVINDA “OTOMATİK VİTES” DÖNEMİ

611x395_Ehliyet_sinav_sonucu_ac__iklandi__5510072062aa8Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan düzenlemeye göre, ehliyet sınavı artık otomatik vitesli araçla da yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yapılan düzenlemeye göre, Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de  ehliyet sınavı artık otomatik vitesli araçla da yapılabilecek. Otomatik vitesli araba kullanacaklar, sürücü kurslarında bu araçlarda eğitim alacak ve ehliyetlerinde “Sadece otomatik şanzımanlı araç kullanabilir” ifadesi yer alacak.

MEB’in Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliğinde yapılan değişiklikleri içeren yönetmelik, yayımlanmak üzere Başbakanlığa gönderildi. Yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle ehliyet sınavına manuel vitesli araçlarla katılma zorunluluğu kalkacak.

– Direksiyon sınavı öncesi kurslarda ön sınav yapılacak

Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de adayların direksiyon eğitimini, alanda ve simülatörde alacağını anlatan Yelkenci, simülatör dersinin en az 2 saat olacağını kaydetti.

Akan trafikte en az 12 saat eğitim alarak uygulama sınavına girmeye hak kazanan adayların, doğrudan ehliyet sınavına alınmayacağı belirtildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN