EHLİYET ALMAK İÇİN ACELE EDİN!

18 Ağustos 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
366 defa okundu.
EHLİYET ALMAK İÇİN ACELE EDİN!

images

Kırşehir’de ehliyet almak isteyenler acele edin! Ehliyet İçin 2 yıllık stajyer uygulaması yılbaşında başlıyor.

 

Yeni trafik yönetmeliğinde 2 yıllık stajyer şartı uygulamasının 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren uygulamaya konulacağı bildirildi. Mevcut yönetmeliklere göre ehliyet alacaklar ise bu yıl son sınava 10 Ekim tarihinde girecek. Bu sınav tarihini kaçırmamak için ise 1 Eylül tarihine kadar kayıt yaptırmak gerekiyor.

Stajyer sürücü ne yapacak?

2 yıllık stajyer şartı ile birlikte ehliyet alacaklara 75 ceza puanı hakkı tanınarak resmi gazetede yayımlandı. Yayımlanan yeni yönetmelik ile sürücü kurslarına ilk defa başvuruda bulunacak sürücü adayları için stajyerlik şartı ile birlikte ceza puanı uygulaması getirildi. Yazılı sınav ve direksiyon eğitimde başarılı olan kursiyerler 2 yıl süre ile stajyer sayılacak.

75 Ceza Puanı Alan Yandı

Sürücü adaylarının ise bu süre içerisinde 75 ceza puanını almaması gerekiyor. Bu sürede ceza puanını dolduran adayların geçici olarak aldıkları ehliyetler iptal edilecek. Böylelikle tekrar ehliyet almak isteyen sürücü adayı yeniden sürücü kursuna başvuruda bulunacak.

1 Eylül Son Fırsat

Stajer ehliyete kalmamak için sürücü adaylarının 10 Ekim yazılı sınavı için 1 Eylül’e kadar kayıt yaptırarak 2015 yılının son fırsatını kaçırmamaları öneriliyor.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN