EĞİTİM-SEN ŞUBE BAŞKANI BİLAL TÜRK’TEN BÜYÜK TEPKİ

24 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
507 defa okundu.
EĞİTİM-SEN ŞUBE BAŞKANI BİLAL TÜRK’TEN BÜYÜK TEPKİ

atamaKırşehir Eğitim-Sen Şube Başkanı Ve Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk Türkmenlerin Ölmesine Büyük Tepki Gösterdi

Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi ve Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Bilal Türk, Suriye ordusunun Hatay’ın güneyindeki Bayırbucak Türkmenlerinin varlığına son vermek üzere olduğunu belirterek, Türk milletine mesaj verdi.
Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk yaptığı basın açıklamasında, Rus uçaklarının ağır bombardımanı ve İran’ın desteğiyle Türkmen Dağı’nda ilerleyen Suriye ordusunun, bölgedeki yüzlerce yıllık Türk varlığına son vermek üzere olduğunu söyleyerek, “Hatay’ın güneyindeki Bayır-Bucak Türkmenleri katliam tehdidiyle karşı karşıyadır. Bayır-Bucak Türkmenlerine yapılan saldırıları kınıyor ve Türk milletini kardeşlerine sahip çıkmaya çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.
Hiçbir IŞİD’linin bulunmadığı bölgeye karşı saldırıların gerçekleştirildiğini belirten Bilal Türk, “Şu an 10 bin sivil, bombalardan kaçarak Türkiye sınırına akın ederken, 25 bin dolayında Türkmen kardeşimiz bir katliamla karşı karşıyadır. Soydaşlarımız çok zor durumdadır. Bu saldırıların amacı Türkiye ile Suriye arasında Türkmensiz bir hat oluşturmaktır.” şeklinde konuşmasına devam etti.
Yetkililerin konuya duyarlı olması gerektiğini bildiren Bilal Türk, “Bölgeden çığlık yükselmekte, yüreklerimiz yanmaktadır. Yetkililer, Türkmen kardeşlerimize her desteği vermek için bütün imkânları kullanmalıdır. Nasıl ki İran, Şiiler gerekçesiyle bölgede söz sahibi ise Türkiye, Türkmen kardeşlerimiz için sesini yükseltmelidir. Türk milleti artık aklını başına almalı ve en azından terör örgütü yandaşlarının Kobani’ye sahip çıktığı kadar, Filistin için olduğu kadar yanı başındaki Türkmen kardeşine de sahip çıkmalıdır.” ifadelerine yer verdi.
Yüzyıllardır bu bölgeyi yurt edinmiş Türkmenlere yapılanların insanın içini kanattığını belirten Türk, sözlerini:“Türkmen kardeşlerimizin yalnızlığa terk edilmesi, yaşadığı bu topraklardan sürülmesi, ırzlarının ayaklar altına alınması, katledilmesi, vicdanı olan her insanın içini kanatmaktadır. Türk devleti, büyük olacaksa, sınırlarımız dışındaki kardeşlerimizle büyüyecektir. Tarih, bu sorumluluğu Türkiye Cumhuriyeti’nin omuzlarına yüklemiştir. Bölgede yaşananlara, başta Türk hükümeti olmak üzere tüm dünya devletleri kısa zamanda müdahale etmeli ve Türkmenler üzerinden devletimize karşı oynanan bu oyun mutlak surette bozulmalıdır.”şeklinde tamamladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN