Eğitim Camiasıyla Bir Araya Geldi

11 Nisan 2017
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
251 defa okundu.
Eğitim Camiasıyla Bir Araya Geldi

56125d27f018fb189861383f

Eğitim Bir-Sen Kırşehir şubesi Çiçekdağı ilçesi eğitim camiasıyla bir araya geldi. Toplantı Yerköy öğretmenevinde saat 18.30’da gerçekleşti. Toplantıya, ilçe merkezindeki okul ve kurum temsilcileri, ilçe ve şube yönetimi, üyeler katıldılar. Toplantıda İlçe Başkanı Yaşar Erkal ve Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı Oktay Cebeci katılımcılara hitap etti.

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı ve Memur Sen İl Temsilcisi Oktay Cebeci temsilcilere hitaben yaptığı konuşmasında: “Bizler ancak sizlerin varlığı ile bir şeyler yapabiliriz. Siz olmazsanız bizler başarılı hizmetler yapamayız. Bizler büyük bir aileyiz. Sizlerden isteğim okullarınızda Eğitim-Bir-Sen’in başkanı olmanız, hizmetlerimizi anlatmanız ve ülkemiz ve eğitim çalışanları için yaptığımız çalışmaları anlatmanızdır. Desteklerinizi bizlerden esirgemeyin. Yapmış olduğumuz çalışmaları okullarınızda anlatmanız bizlere vermiş olduğunuz en büyük destek olacaktır. Birlikten her zaman kuvvet doğar. Kuvvetimize kuvvet katmanızı bekliyoruz. Burada olmanızdan memnuniyet duyduk. Bugün Çiçekdağı ilçemizde Kaymakamlık, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim kurumlarına ziyaretler gerçekleştirdik, olumlu bir gün geçirdik. Eğitim çalışanlarının sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledik. Teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Şube başkanı Oktay Cebeci, Eğitim Bir-Sen’in çalışma prensipleri üzerinde durarak şunları ifade etti. “Biz Eğitim-Bir-Sen ailesi olarak milletimizin refah ve huzur içerisinde yaşaması için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalışan ve insanlık için atılması gerek adımları atan bir sendikayız. Eğitim-Bir-Sen insanların gönlüne hitap eden bir sendikadır. Çalışanların sorunlarına eğilen ve çözüm üreten tek sendikadır. Eğitim Bir Sen bunun için tercih edilmektedir. Mehmet Akif İnan’ın attığı tohum büyümüştür. Eğitim-Bir-Sen Türkiye’ye mal olmuş bir sendikadır. Daha demokratik, daha özgürlükçü, daha aktif, daha adil, herkes için demokrasinin var olduğu bir Türkiye için Eğitim-Bir-Sen’e ihtiyaç vardır. Bu uğurda emeği geçen üyelerin katkılarını asla unutmayacağız. Çok zor şartlarda bir araya gelmiş bir grup gönül adamı sendikamızı bugün Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu haline getirdi. Sendikacılık bir gönül işidir, fedakârlık işidir. Bu yıl da aynı fedakârlıkla çalışarak Kırşehir’de daha da güçleneceğiz. Bu başarının en önemli sahibi de ilçe temsilcilerimiz ve kurum temsilcilerimiz olacaktır. Çiçekdağı ilçemizde eğitimcilerin neredeyse üçte ikisi sendikamıza üye oldular, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

“Gündemimizde de şu anda iş güvencesi, mülakatla memur alımı, yeni müfredat ve 16 Nisan anayasa referandumu ilk sıralarda yer almaktadır. Sendikamızın genel prensibi: “iş güvencesi kırmızı çizgimizdir.” Anlayışı ile hareket ediyoruz. Mülakatla öğretmen, memur alımına da karşıyız. Biz bir ölçü olmasını ve bu ölçüye göre öğretmen ve memur alımından yanayız. Sizler sendikamızın okullardaki elimiz, kulağımız ve gözümüzsünüz. Bu açıdan tüm üyelerimizin sorunlarına sizler daha yakınsınız. Bize iletmezseniz bizim haberimiz olamayabilir. Bugün iki bine yakın üyemiz bulunmaktadır. Haliyle bizim yetişemediğimiz yerler olmaktadır. Önemli bir husus da önceden kiracı olarak bulunduğumuz şube binamızdan buraya yeni yerimize taşındık. Burası sendikamızın kendine ait. Bir kısmını kendi bütçemizden bir kısmını da genel merkezimize borçlanarak burayı sendikamıza kazandırdık. Emeği, katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum. Kırşehir’e geldiğinizde yeni şube binamızı ziyarete bekleriz.”

HABER MERKEZİ

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN