EĞİTİM BİRSEN 10. TÜRKİYE BULUŞMASINA KATILDI

15 Şubat 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
353 defa okundu.
EĞİTİM BİRSEN 10. TÜRKİYE BULUŞMASINA KATILDI

20160213_175702 (1)Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: “Bugün, 24 Yıl Önce Sayıca Küçük Ama Cesareti Ve Yüreği Büyük, İnanmış Ve Adanmış İnsanların Yola Çıktığı Gündür”

Eğitimciler Birliği Sendikası 10. Türkiye Buluşmasını 13-14 Şubat  2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirdi. Toplantıya ülke genelinden yaklaşık 3000 kişi ve yurt dışından sendika başkan ve temsilcileri katıldı. Kırşehir Eğitim-Bir-Sen olarak on beş kişiden oluşan Şube ve İlçe Yöneticileri, Üniversite temsilcisi, Kadın Komisyonu temsilcileri katıldı. Görüşmelerde şehrimizin ve üyelerimizin sorunları Genel Merkez yetkilileri ulaştırıldı.

Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, açılış konuşmasında herkesin özgürce, kardeşçe ve insan onuruna yaraşır bir hayat sürmesinin mücadelesini verdiklerini ifade ederek, “Bunu sadece kendi ülkemiz için değil, tüm dünya insanları için talep ediyor ve bunun mücadelesini veriyoruz” dedi.

Şube yönetimleri, ilçe temsilcileri, temsilci vekilleri, kadın komisyonları ve 15 ülkenin eğitim sendikalarından 36 yöneticinin katılımıyla Antalya’da gerçekleştirilen 10. Türkiye Buluşması’nın açılışında konuşan Genel Başkan Ali Yalçın, sözlerine, “Bugün bizim için anlamlı bir gündür. Kuruluşumuzun 24. yılı, yani çeyrek asırlık ‘Erdemliler Hareketi’nin doğum yıldönümü. Bugün, 24 yıl önce sayıca küçük ama cesareti ve yüreği büyük, inanmış ve adanmış insanların yola çıktığı gündür. Eğitim-Bir-Sen’in büyümesinin, zirveden yeni ufuklara kararlı adımlarla yürümesinin liderleri, erdemli sendikal hareketin öncüleri, insanlığın zulme, sömürüye karşı direnişinin adanmışları; Malezya, Bangladeş, Bosna-Hersek, Kosova, Karadağ, Sudan, Arnavutluk, Hırvatistan, Makedonya, Sırbistan (Sancak), Fas, Moritanya, Senegal, Cezayir, Filistin ve Suriye’den aramıza katılan, dünyada emeği değerli kılma mücadelesinin bayraktarlığını yapan eğitim sendikalarının çok değerli başkan ve yöneticileri, Türkiye’nin en büyük sendikası, emek, hak, adalet ve özgürlük mücadelesinin teminatı Eğitim-Bir-Sen’in 10. Türkiye Buluşması’na hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hepinizi en kalbi duygularımla selamlıyorum” dedi.

Genel Başkanın ardından Yurt dışından gelen sendika temsilcilerinin konuşmaları yapıldı. Ardından 2. Kısa Film yarışması galası ve dereceye giren filmlerin ödül töreni gerçekleşti. Sendikamızın 24. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri yapıldı. Şu an Ankara Milletvekili Eski Genel Başkan Ahmet Gündoğdu ve son olarak Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un konuşmalarının ardından panel ve konser programı yapıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN