EĞİTİM-BİR SEN’DEN EĞİTİM-ÖĞRETİM AÇIKLAMASI 

17 Haziran 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
285 defa okundu.
EĞİTİM-BİR SEN’DEN EĞİTİM-ÖĞRETİM AÇIKLAMASI 

EĞİTİM-BİR SENDEN EĞİTİM SONU AÇIKLAMASI (İHA/KIRŞEHİR-İHA)

                Eğitim-Bir Sen İl Temsilcisi Oktay Cebeci, 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılının Sona Ermesi Sonrası Açıklama Yaptı

Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen İl Temsilcisi Oktay Cebeci, 2015-2016 eğitim öğretim yılının sona ermesi sonrası açıklama yaptı.
Sendika Temsilcisi Cebeci açıklamasında, “Eğitim-öğretim; düşü, gerçeği, ideali, kabiliyetleri ile doğrudan insanı, insan kaynaklarını yetiştirme faaliyetlerinden dolayı milletin bugünü ve yarını için hayati öneme sahiptir. İdeolojik kaygılarla bezeli, köhnemiş, verimsizliği ortada bir eğitim programıyla başarıya ulaşılamaz.

Araçların, amaç ve yöntemlerin değiştiği, her şeyiyle başkalaşan dünyada sistemi hem maddi hem de milli ve medeniyet değerlerimize uygun formatta yenilemek mecburiyete dönüşmüştür. Yeni müfredat, biçimi ve muhtevasıyla akıllı, bilgili, ahlaklı, vicdanlı, özgür, ekip çalışmasını bilen, başaran, cesur, araştırmacı bireyler yetiştirmeyi amaçlamalıdır.” dedi.
Eğitim sisteminde ki reformların kalıcı olabilmesi için çözüm önerileri de sunan Cebeci, “Eğitim sistemindeki reformların kalıcı olabilmesi için, okullarda boş ders kalmamalı ve sınıflarda sadece kadrolu öğretmenler olmalıdır.

Bu konuda köklü bir çözüme gidilmesi ve öğretmen ihtiyacı olan yerlere öğretmen adaylarının dengeli bir şekilde atanması konusunda bir planlama yapılması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN