EFSANE GERİ DÖNDÜ

5 Temmuz 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
608 defa okundu.
EFSANE GERİ DÖNDÜ

Kırşehir Arena Gazetesi sahibi Sait Yanık yaptığı yazılı açıklamada şu görüşlerine yer verdi.

EFSANE GERİ DÖNDÜ20 Ocak 2014 tarihinden bu yana Büyük umutlarla birleşen Kırşehir’deki yerel gazeteler ne yazık ki birer birer ortaklıktan ayrılıyorlar.

Kırşehir de bundan önce 12 gazete nin yayın hayatı vardı, Türkiye de olduğu gibi Kırşehir imiz dede bu çok sesliliği ve haber kirliliğini azaltmak amacıyla bir takım girişimlerde bulunulmuştu.

İlimizde ilk defa bir örnek yaşatılarak basın ilan kurumunun olmadığı tek il birleşme sağlayan il olmuştuk,Hatta Valimiz Sayın Özdemir Çakacak ve Basın il Müdürü Osman Demir de bu birleşmelerde pay sahibiydi,Gazete sahiplerini tek tek kutlamışlardı Başarılarımızın devamını dilemişlerdi tüm siyasiler ve Kırşehir halkı bir umut içindeydi bu birleşmelere gıpta ile bakılıyordu,belki diğer sektörlerde birleşme için bir umut ışığı olabilirdi ama ne yazık ki uzun sürmedi.

Kırşehir Arena, Aşıkpaşa, Çağdaş, AhiHaber, Kervansaray, Memleket, Yeşilyurt, Gündem, Sonhaber, Çiğdem ve Çınar gazeteleri vardı. Bu gazeteler Kırşehir memleket Çatısı altında Yeşilyurt, Kırşehir Arenayla birleştiler,Çiğdem Gazetesi adı altında Çağdaş Kırşehir,Son Haber ve Gündem gazeteleri vardı Aşık paşa Gazetesi altında ise Kervansaray,Çınar,Ahi Haber gazeteleri vardı.
daha önce çatı birleşmelerinden ayrılan Ahi Haber Aşık paşa Gazeteleri oldu,Şimdi ise Birleşme bir zorunluluk ,Bir mecburiyet olan Kırşehir Arena ortaklıktan ayrılarak yeni sayfa yeni umut yeni bir heyecanla yoluna tek başına devam etme kararını almış oldu.Kırşehir Arena gazetesi bundan önce olduğu gibi bundan sonrada Laik, Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına saygılı, hukuk devletine yakışır, Basın Yayın ilkelerine bağlı sadece ve sadece Atatürk’ün 1938 Yılında söylediği gibi gördüklerimizi düşündüklerimizi, bildiklerimizi samimiyetle yazacağız.Şantajla,tehditle,Ne bir haber yazıp nede bir haber yapacağız. Kişi hak ve Hürriyetlerine saygılı tekzip ve cevap hakkını her zaman vereceğimiz bir yayın anlayışımız olacak. Kırşehirlin menfaatlerini ve çıkarlarını her zaman ön planda tutacağız dedi.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN