EDES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

21 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
464 defa okundu.
EDES EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR

EDES LOGO copyKırşehir’de 2015 yılı Nisan ayında BAŞLAYAN “Kırşehir’in Engelli Haritası ve Eğitimi konulu EDES Projesi” kapsamında eğitim çalışmaları devam ediyor.

Kırşehir Valiliği koordinasyonunda İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Kırşehir Engelli Haritası ve Eğitim Projesi’ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından EDES Programı kapsamında finanse edilmekte.
Proje kapsamında engelli bireyler ve ailelerine uygulanacak anketler yardımı ile bu kişilerin demografik özellikleri ortaya çıkarılarak, Bölgesel Engelli Haritası ve Engelli Bireylerin Kümelenme Analizi yapılmasının yanı sıra anket sonuçlarından elde edilen veriler doğrultusunda hem engelli bireylerin ailelerine, hem de bölge halkına bilgilendirme ve farkındalık oluşturmayı amaçlayan eğitimler veriliyor.
Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından desteklenen Kırşehir’in Engelli Haritası ve Eğitimi konulu EDES Projesi kapsamında il merkezi ve ilçelerde proje bilgilendirme toplantıları ve engellilik konusunda farkındalık eğitimleri Boztepe, Çiçekdağı ve Kaman ilçelerinde verildi.
Eğitimler, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yrd. Doç. Zafer Kiraz, Sosyal Çalışmacı Ayşegül Rüzgar, Dr. Aslıhan Kılıç Torun, Psikolog Tuba Kabukcu, Psikolog Esengül Kaya tarafından verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN