E-TEBLİGAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

20 Kasım 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
2260 defa okundu.
E-TEBLİGAT BİLGİLENDİRME TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

DSC_2873Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasında e-tebligat Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirilen e-tebligat bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantı slâyt gösteri ile başladı.

Slayt gösteri sonrası Tebligat Müdürü Abdullkadir Öztürk açıklamalarda bulundu. Tebligat Müdürü Abdulkadir Öztürk açıklamalarında “Değerli Oda Başkanlarım, Değerli Meslektaşlarım, Değerli Basın Mensupları hepiniz toplantımıza hoş geldiniz. 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacak elektronik tebligat ile ilgili sizlere kısa bilgi vermek istiyoruz. E-tebligat en yeni uygulamamız. Resmi Gazetede yayınlanarak uygulamaya geçildi. Bu uygulama 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacak. Bu tarihten önce başvurup kullanmak isteyen olursa işlemi yapılacak. E-tebligattan yararlanacak olanlar daha doğrusu bu uygulamayı kullanmakta zorunlu olanlar 2 grupta şeklinde ayrılmıştır. 1. Kurumlardır. 1 Ocakta zorunlu olarak kullanacaklardır. 2. Grup ise Ticari ve Zirai gruplardır. Bunlarda uygulamayı kullanmak zorundadırlar. Bu kapsama girmemekle birlikte e-tebligattan yararlanmak istiyoruz diyenler de veya sıradan vatandaşlar da e- tebligat şifresini alıp bundan sonra bu uygulamayı kullanabilirler. E-tebligat için normal vekâlet değil bu iş ile ilgi benim adıma işlem yapabilir veya tüzel kişiliğimdir beni temsil edebilir şeklinde bir vekâletname şartı var. E-tebligat kullanacak olanlar müracaat formu ve yetki belgeleri ile vergi dairemize müracaat edecekler. Mutlaka vergi dairesine müracaat edecekler. Oradan kendilerine kapalı zarf şeklinde şifre verilecektir. O şifre ile ilgili internetten giriş yaparak kullanmaya başlayacaklar.

Normal tebligat ile e-tebligat arasında fark var. Size mail ile ulaştığımız tarih ile 5 gün içerisinde avantaj sağlanıyor. Elektronik adrese ulaşıldığı tarihten itibaren 5 gün sürer.  Bu belgeler ayrıca sizlere posta şeklinde gönderilecek. E-tebligat’ın diğerlerinden farkı bir defa kaydolunca ölene kadar kurtulma şansınız yoktur. Bizleri dinleyenlere ve toplantıya gelen herkese teşekkürlerimi iletiyorm”ifadelerine yer verdi.

Toplantı soru cevap şeklinde sonlandırıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN