DÜZENLEMELER İÇİN DÜĞMEYE BASILMALI

10 Ağustos 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
285 defa okundu.
DÜZENLEMELER İÇİN DÜĞMEYE BASILMALI

 

Bilal_Turk_723Türk Eğitim-Sen Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk Açıklamalarda Bulundu

Türk Eğitim-Sen  Kırşehir Şube Başkanı Bilal Türk açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada: “Bugünün Birleştirici Kelimesi LİYAKATTİR. O Halde Torpili Ortadan Kaldıran, Liyakati Esas Alan Düzenlemeler İçin Düğmeye Basılmalıdır

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, uygulanmayan yargı kararlarının tüm kurumlarda uygulanması gerektiğini belirterek, çalışma hayatında yaşanan birçok probleme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Başta MEB olmak üzere, tüm kurumlarda uygulanmayan yargı kararları uygulanmalıdır. Tüm kurumlarda yönetici atama mevzuatı değiştirilmelidir.

Bugünün birleştirici kelimesi LİYAKATTİR. O halde torpili ortadan kaldıran, liyakati esas alan düzenlemeler için düğmeye basılmalıdır.

Öğretmenlik ve memurlukta mülakatta ısrarcı olunmamalı, sağlam bir güvenlik soruşturması yapılmalı ama tek ölçüt KPSS olmalıdır. Bekliyoruz.

Açığa almalarda hem hukuki hem vicdani sorumluluk altında kalmamak için soruşturma ve savunma süreci işletilmelidir. Cadı avı sonlanmalıdır.

4-C, 4-B vb. sözleşme ilikten vazgeçilmeli, kamuda karmaşa ve çifte standarda son verilmelidir. Performans düzenlemesinden vazgeçilmelidir.

Uyarıyoruz, yapılacak mülakat birçok haksızlığa yol açacak, şuan oluşturulan birlik ruhuna zarar verebilecektir. Yol yakınken, dönülmelidir.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN