DUYURU

3 Ekim 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1312 defa okundu.
DUYURU

1BfXFZ41

Doç Dr. Kürşad Zorlu seçim beyannamelerini değerlendirecek.

 

Doç. Dr. Kürşad Zorlu bugün saat 15.00’da CNN-Türk canlı yayınında seçim beyannamelerini değerlendirecek.

Kürşad Zorlu Kimdir?

Kürşad Zorlu, 9 Nisan 1977 tarihinde Yozgat’ın Yerköy ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Yerköy’de tamamladı. 1998 yılında Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi. Aynı Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı. 2009 yılında Kırıkkale Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme bilim dalında “Demokratik Yönetim Sürecinde Karşılaşılan Sorunlar ve Bir Uygulama” başlıklı tezi ile “Bilim Doktoru” unvanı aldı. Sağlık Bakanlığında Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Ulaştırma Bakanlığında Bakan Danışmanlığı, PTT Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Danışmanlığı, Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, Başbakanlık Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığında Başkan Danışmanlığı görevlerini yürüttü.

25 Ekim 2012 tarihinde “Yönetim ve Strateji” alanında Doçent unvanı aldı. 2010-2012 yılları arasında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcılığı, Fakülte Yönetim Kurulu üyeliği, İşletme Bölüm Başkanlığı yaptı. 2013 yılında YÖK Bursuyla Amerika Birleşik Devletlerinde “Liderlik” konulu akademik araştırmalarda bulundu. Halen Ahilik Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu, Kırşehir İl İstihdam Kurulu ve KOBİ Proje Kurulu üyeliği görevlerini yürüten Kürşad Zorlu Türkiye’de “Yönetim Strateji” alanında Yapay Zeka uygulamalarına yönelik sayılı araştırmacılar arasında yer aldı. Kürşad Zorlu bu alanda çok sayıda bilimsel dergide yayın kurulu üyeliği yürütmektedir.

Türk Dünyası ile ilgili çok sayıda makale ve bilimsel çalışma gerçekleştiren Kürşad Zorlu özellikle Orta Asya Türk Cumhuriyetleri konusunda çeşitli projeler hazırladı. Bazı televizyon kanallarında “Gönül Mimarlarımız”, “Avrasya Dünyası” ve “Büyük Satranç” adlı programları hazırlayıp sundu. Bu konuda ulusal ve uluslararası gazete ve dergilerde çok sayıda makale kaleme aldı. Kazakistan başta olmak üzere Türk Cumhuriyetlerine yönelik belgesel ve tanıtım filmleri hazırlayan Kürşad Zorlu,  Türk Cumhuriyetlerinde Uluslararası Gözlemci olarak bulundu. Türk Diaspora Konseyi Basın Onur Kurulu, Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği ve Avrasya Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Kürşad Zorlu, Yeniçağ Gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Basın Yayın ve Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi olan Zorlu, 21.Yüzyıl Türkiye Enstitüsü Strateji Kurulu Üyeliği, Yankı Dergisi yayın kurulu üyeliği ve köşe yazarlığını sürdürmektedir. Kürşad Zorlu katıldığı çok sayıda uluslararası toplantının yanı sıra “2010 yılı Zeki Velidi Togan Hizmet Ödülü”, “2011 Yılı Dış Türkler Medya Hizmet Ödülü”, “Kazakistan Üstün Hizmet madalyası”, “Azerbaycan DGTYB Fahri Fermanı”, “Türkistan Hizmet Ödül”lerine layık görülmüştür. Doç. Dr. Kürşad Zorlu, halen Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde Bölüm Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN