Durum Değerlendirmesi Yapıldı

28 Aralık 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
175 defa okundu.

thumbnail_bkh3

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda Durum Değerlendirmesi Yaptı

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi kapsamında pilot üniversite seçilme sorumluluğunu birimler ve akademisyenlerle paylaşmaya devam eden Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda akademik personel ile bir araya geldi. Akademik personel ile kahvaltıda buluşan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Gökbel ve Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Genel Sekreter Doç. Dr. Rüştü Yeşil eşlik etti.

Kahvaltının ardından konuşmasına başlayan Prof. Dr. Vatan Karakaya, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda güzel işlerin yapıldığını, öğrenci alımlarının ve sportif faaliyetlerin başarılı olduğunu söyledi. Yapılan çalışmaları üniversite yönetimi olarak desteklediklerini belirten Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Pro. Dr. Vatan Karakaya, özel yetenek sınavlarında yapılan haksız uygulamalara müsade etmeyeceklerini de sözlerine ekledi.

REKTÖR KARAKAYA: “PİLOT ÜNİVERSİTE SEÇİLMEMİZ ÖNEMLİ VE ONURLU BİR MİSYON”

Tarım ve jeotermal alanında pilot üniversite seçilmemizin ardından bu alanda yapılacak çalışmalarda Ahi Evran Üniversitesi’nde görev yapan tüm personelin bu sorumluluğu yüklenmesi gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Vatan Karakaya konuşmasına şu şekilde devam etti: “Üniversitemizin tüm çalışanları bu sürecin bir parçası olmak zorunda. Bu proje umutla başlayan bir proje ve umutla sonuçlanmalı. Yeni umutlar bizi hep tedirgin ediyor. Bu algıyı yıkmamız gerekir.”

Üniversitelerde görev yapan akademik personelin toplumun gözlediği insanlar olduğunu ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, örnek işler yapılmasını aksi halde toplumun kendini umutsuz hissedeceğini vurguladı. Tarım ve jeotermal alanında bilgi birikiminde bulunan öğretim elemanlarının bu alana katkı yaparak birikimlerini değerlendirmesini isteyen Rektör Karakaya, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundaki çalışmaların jeotermal kullanımına ilişkin çalışmalara destek verebilecek durumda olduğunu belirtti. Akademisyenler arasındaki bilgi birikimlerinin paylaşılmasını ve projeye olan inancın desteklenmesini bekleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademisyenlerin mesai aralığına bağlı olarak değil durmadan çalışması gerektiğinin altını çizdi.

“AKADEMİSYENLER SÜREKLİ BİLİM ÜRETMELİ”

Akademisyenlerin bilim adamı sıfatıyla sürekli bilim üretmesi gerektiğine vurgu yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya, “En aşağıdan tepeye bakılarak ilerlenmeli. Akademisyenlerin tüm vaktini alacak olan iş, bilimdir. Bu nedenle akademik yükselmeler sürekli olmalı.” dedi.

Vakit kavramının doğru planlanması gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademisyenlerin asli görevinin bilim üretmek, üretilen bilimden duyulan hazzın da eğitim öğretim faaliyetleri olduğunu söyledi.

“ÖĞRENCİLERE EN YAKIN BİZ OLMALIYIZ”

Ülkemizin yaşadığı zor günlere de değinen Prof. Dr. Vatan Karakaya sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Öğrenciler üzerine çok eğilmemiz lazım. Hassas davranmadığımız öğrencilerimiz belli bir kesim tarafından zalim düşüncelerle üstümüze salındı. Süreçlere dikkat etmeliyiz. On yıl sonra bu gençler başkalarının elinde olabilir. Gençleri geleceğe yetiştireceğiz ve onlara en yakın biz olacağız.”

Akademisyenlerin görevleri ve misyonları üzerine değerlendirmelerde bulunan Rektör Karakaya, düşünmenin inceliğinin akademisyenler tarafından yapıldığını ve bu misyonun iyi algılanması gerektiğini söyledi. “Kendimizi mutlu edecek hayalimiz olmalı” diyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, hedeflerin ve yöntemlerin belirlenmesine yönelik açıklamalarda bulundu. Önemli bir kültüre sahip olduğumuzu vurgulayan Rektör Karakaya, “Bu kültürün varisleri olarak bir sonraki nesile devredecek miras bırakmalıyız.”

REKTÖR KARAKAYA, AKADEMİSYENLERİN TALEPLERİNİ DİNLEDİ

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun aktiviteleri ile üniversitemizin adının ulusal ve uluslararası alanda duyulmasından çok memnun olduğunu belirten Prof. Dr. Vatan Karakaya, bu konuda emek sarfeden akademisyenleri kutladı. Akademisyenlere başarı ile birlikte aralarında muhabbet, işlerine sadakat ve bedel ödeme kavramlarına karşı hassas olmalarını söyleyen Rektör Karakaya, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun şehirle birleşme konusunda da önemli görevleri olduğunu ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun fiziki imkanlarının Türkiye standartlarının üstünde olduğunu ve bu anlamda prestijli işlerin yapılabileceğini anlatan Prof. Dr. Vatan Karakaya, akademisyenlerin eksikliklerinin ve ihtiyaçlarının daha fazla karşılanabilmesi için Spor Toto Genel Müdürlüğü ile sürekli görüşme halinde olduğunu ve bu eksiklerin tamamlanması için çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

“ÇÖZÜLEMEZ PROBLEM YOKTUR, YETER Kİ DERT EDİNİN”

Milli sporcu kontenjanı için tercih edilebilirlik noktasından milli sporcu tercih eden konuma yaklaşıldığını bununla birlikte kalitenin ön plana çıktığını ifade eden Rektör Karakaya, kulüp bünyesindeki takımları ve takımların başarılarını değerlendirdi. Toplantı sonunda akademisyenlerin taleplerini dinleyen Prof. Dr. Vatan Karakaya, eksiklerin tamamlanması için çalışacaklarını söyledi. Akademisyenlerin çalışmalarına katkı sağlayacak eksiklerin de projelerle tamamlanabileceğini belirten Rektör Karakaya, “Çözülemez problem yoktur, yeter ki dert edinin.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On