DURMUŞ YILMAZ; BUGÜN “ÖZEL GÜNDEM”LE KIRŞEHİR’E GELİYOR

24 Şubat 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
305 defa okundu.

“Kırşehir Şeker” inde Yer Aldığı 25 Fabrikanın Apar Topar Özelleştirmesine Tepkiler Çığ Gibi Büyürken. Eski Merkez Bankası Başkanı ve İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı

DURMUŞ YILMAZ; BUGÜN “ÖZEL GÜNDEM”LE KIRŞEHİR’E GELİYOR.

Bugün saat 12.00’de Kırşehir Şeker Fabrikası önünde basın açıklaması yapacağı açıklanan Durmuş Yılmaz, için Kırşehir valiliğince şeker önüne OHAL gerekçesiyle izin verilmeyince, basın toplantısını aynı saatte Ankara caddesi Türkmenoğlu apartmanında bulunan iyi parti binası önünde yapılacağı açıklandı.
Daha önce açıklanan basın toplantısının yerinin iptaliyle ilgili olarak açıklamalarda bulunan iyi parti il başkanı müfit göçen Kırşehir valiliğin kendilerine gönderdiği bir yazıyla ;”   OHAL Kanunu gerekçesi ile Şeker Fabrikası önünde yapmaya izin verilmemiş ve İyi Parti İl Başkanlığı önünde basın açıklamasının yapılmasında sakınca görülmemiştir. ”denildiğine işaret ederek “ Şeker Fabrikası önünde yapılmasına izin verilmeyen  basın açıklamamızı Genel Başkan Yardımcımız Durmuş  YILMAZ ile birlikte parti binamız önünde 26.02.2018 Pazartesi günü saat 12.00’de yapacağız. Bu uygulamada karar valiliğimizin ama takdir hemşerilerimizindir ”diyerek tüm vatandaşları bu basın açıklamasını izlemeye davet ettiği açıklamasını şöyle sonlandırdı: “Devletine, milletine, çiftçisine, esnafına, kamyoncusuna değer veren siz hemşerilerimizi parti önünde yapılacak olan basın açıklamasına bekliyoruz.”

KIRŞEHİR ENDİŞELİ

Yıllık 4 milyar dolara yakın ekonomik büyüklük yaratan, aileleriyle birlikte 500 bin kişiyi oluşturan 100 binden fazla çiftçinin hayatını doğrudan etkileyen şeker” konusu savaş koşulları içinde bile ciddi gündem oluşturmaya devam ediyor.

         Şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle pancara dayalı şeker üretimin darbe alacağından endişe duyan çiftçiler ve geniş bir kamuoyu, Orta Anadolu köylerini insansız bırakmaya, pancar üreticileri de köylerini terk etmeye itebilecek bir manzaranın düşünülmesin bile bir kâbus olduğuna işaret ederek kaygılarını dile getiriyorlar.

Pancar üreticisinden melasçısına, şeker işçisinden süt üreticisine ve damızlık sığır yetiştiricisine kadar ulusal zenginliğimize öz kaynaklık” etmiştir şeker fabrikalarının satışı tüm ülke de olduğu gibi Kırşehir’de de kaygıyla izleniyor.

 

 Haber Merkezi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN