DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

9 Mart 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
307 defa okundu.
DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLANDI

KVF_0169Vali Babamız Necati Şentürk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Nedeniyle Valilikte Görev Yapan Bayan Personele Karanfil Dağıttı.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen “Dünya Kadınlar Günü” programına da eşi Sevim Şentürk ile birlikte katılan Vali  Necati Şentürk, burada yaptığı konuşmada, kadınlarımızın hayatın her alanında fedakarlığın sembolü olduklarını söyledi.

Kadınların annelik rolünün toplumumuzda kutsal bir değer sayıldığını belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Dinimizde ve kültürümüzde kadınlara büyük değer verilmiştir. Ahlak, utanma duygusu, nezaket, zerafet, ruh temizliği gibi unsurlar kadınlarda daha güzeldir. Bütün kadınlarımıza ayrım yapmadan eşit derecede davranmalıyız. Kadına biçilen annelik rolü bütün değerlerin üstündedir. Bizleri şefkatle, sevgiyle yetiştirdiler ve geleceğe hazırladılar. Onlara olan borcumuzu hiçbir zaman ödeyemeyiz. Valiliğimizce “Kadına Hürmet, Çocuğa Şefkat” projesi başlattık. Bu proje ile kadın veçocuklarımıza yönelik şiddeti doğuran nedenlerin ortadan kaldırılmasını amaçladık. Kurtuluş Savaşı yıllarında sırtında cepheye cephane taşıyan Türk kadını yüceltilmeye layıktır. Bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.” dedi.

Program, ‘Kadının Toplumdaki Yeri ve Önemi’ adlı sunumun ardından kadınlar ile ilgili şiirlerin okunması ve müzik dinletisi ile devam etti.

Vali Necati Şentürk ve eşi Sevim Şentürk, Garnizon Komutanı J. Alb. Murat Bulut, Vali Yardımcısı Zekai Erdem, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, daire müdürleri ve protokol eşlerinin de katıldığı program, kadın alanında yapılan resmîçalışmalara destek veren başarılı bayanlara çiçek verilmesi ile sona erdi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN