DÜNDEN BUGÜNE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ

11 Nisan 2016
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
588 defa okundu.
DÜNDEN BUGÜNE BELEDİYE BAŞKANLARIMIZ

89HACI AHMET BAYTOK

26 Mayıs 1946 Belediye Seçimleri

 

40 Arena Gazetemizde Dünden Bu güne Belediye Başkanlarımızdan Hacı Ahmet Baytok Parlamenter sistemin İlk Belediye Başkanıdır. Hacı Ahmet Baytok daha öncede Kırşehir’imizin 5.Belediye Başkanı olup Hac vazifesini yerine getirdikten sonra Hacı isminizde alarak Hacı Ahmet olmuştur. Şehrin yerli Ailelerinden olup Baytoklar soy adıyla şimdiler de ise Baytoklardan kimse kalmamıştır.İstanbula taşınmış olup orada ikamet etmekteler.

26 Mayıs 1946’da yapılan ülke genelindeki yerel (belediye) seçimler, çok partili dönemin ilk seçimi olmasına karşın, iktidar ve muhalefet partileri arasında gerginliğe neden olacak ölçüde tartışmalı geçmiştir. DP, baskın seçim kararı nedeniyle bu seçimde aday göstermemiştir. Kırşehir’de yapılan seçimleri CHP listesindeki Belediye Meclis üyeleri kazanmıştır. Daha sonra toplanan yeni Meclis, Hacı Ahmet Baytok’u belediye başkanı seçmiştir. Baytok, çok partili hayata geçiş sonrasında yapılan ilk belediye başkanlığı seçiminde koltuğa oturan kişi olmuştur.

ŞEVKİ AKDOĞAN

3 Eylül 1950 Belediye Seçimleri

Dokuzuncu Belediye Başkanımız olan Şevki akdoğan Bağbaşı Mahallelidir. Şu anki Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Bağbaşı Mahallesinde bir parka adını vermiştir.

1950 yılındaki seçimlerle iktidar değişikliği oldu, başa Demokrat Parti geçti. Bağımsız aday sayısı fazlaydı. Belediye başkanlığı seçimi halk tarafından doğrudan değil, halkoyuyla seçilerek oluşturulan meclisin kendi içinden birisini toplantılarında seçmesiyle belirleniyordu.

3 Eylül 1950’de yapılan belediye başkanlığı seçimlerini Kırşehir’de MP adayı Şevki Akdoğan kazandı. Akdoğan, Belediye Başkanlığı görevini 20 Aralık 1955 tarihine kadar sürdürdü.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

Nude straight boys with monster cocks gay Fucking the Nerd - straight, boys, Nude Nasty Gay fuck 1 - Nasty, fuck, Gay Blacks On Boys - Gay Bareback BBC Nasty Gay Fuck 08 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Hardcore Interracial Gay Fuck Video 13 - Blacks, On, Boys Blacks On Boys - Nasty Hardcore Interracial Gay Fuck 02 - Boys, Blacks, On