DÜĞÜN DERNEK

1 Eylül 2015
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
1885 defa okundu.
DÜĞÜN DERNEK

saİt-bey-700x935(1)

‘Dünyada en çok neden mutlu olursunuz?’ diye sorsalar ‘Şimdi çocuklarımın mutlu bir şekilde mürvetlerini görmektir’ diye cevaplarım. Özelikle Orta Anadolu’da hele hele Kırşehir’imizde iki şeye çok önem verilir, maneviyat olarak; Düğün ve Cenazeye. Cenazeye ilk üç gün içinde gidilmez ise bir daha zor gidiliyor, cenaze sahibiyle karşılaşmamak için köşe bucak kaçıyorsun, kaçtığınla kaçmayıp yeri gelince lafı anlına yapıştırıyorsun. Ben bir esnaf olarak gazeteci olarak yıllarca yüzlerce kez cenazelere ve düğünlere katıldım. 29 Ağustos 2015 gününde benim kızımın düğünü vardı. Çok beklemediğin insanı yanında görüyorsun, hep yanında olmasını istediğin insanlar yok olmuşlar mazeretleri de yok, insan ona bozuluyor. Orta Anadolu’da düğünler dostluktur, kardeşliktir, yardımlaşmadır, ama bazıları bunun içine etmektedir.

Otobüs firma sahibi gecenin bir yarısında telefon açar; ‘aman etme gitme bu haberi kaldır ticari itibarımız sarsılır’ diye kıramazsın memleketin adamı düğünde cenazede bir oluyorsun diye, ama öyle değilmiş. Konfeksiyondan marketten alış veriş yapmışsın, yıllarca düğününde cenazesinde yanında olmuşsun, o yok olmuş. İlimizde bırak müdürlüğü hizmetli olacak kapasite yok, il müdürü olmuş sana yıllarca yalakalık yapmış, ‘o haberimiz çıksın bu haberimiz çıkmasın’ diye inanın dostlar bunları gördükçe bunların yüzlerine tüküresin geliyor. Bazı siyasiler var partisi önemli değil, ‘Çöl ağası’ derlerdi şimdi ‘Çöl Ayısı’ diyorlar, aha bu yazıyı okusun ‘Reklamın iyisi kötüsü olmaz’ der kahkahalarla güler.

Üç beş çapulcuyla gelmiş tirip atıyor, akşam çağrılmadığına rakı içemediğine üzülüyor. Çoğu kesim de ‘Adam rakı sofrası yok ne gideceğim’ diye pis bir fare gibi kaçacak delik arıyor. Eğer içki olsaydı içerdi, bir yemişlik koyardı zarfa bir  otuz beşlik ya da ellilik. İyi ki gelip de zarar vermediler.

Biz bu beleşçi takımını bırakıp gerçek dostlarımıza dönelim. Başta kızımın nikah şahitliğini yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk’e, Milletvekilimiz Sayın Salih Çetinkaya’ya, Ak Parti İl Başkanımız Sayın Mustafa Kendirli’ye, kızımın nikahını kıyan Belediye Başkanı Sayın Yaşar Bahçeci’ye, cuma akşamı yanımızda olan ve salona gelen, maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Milletvekilimiz  Prof . Dr. Sayın Yıldırım Türk’e, Erzurum Valisi Sayın Ahmet Altıparmak’a Hacettepe Üniversitesi Nefroloji Uzmanı Prof. Dr. Sayın Mustafa Arıcıy’a, Belediye Başkan Yardımcıları Veli Şahin, Emre Şahinci ve  Yaşar Sulu’ya, mahallemizin suyunun akmasında geceli gündüzlü çalışan Halil Tan’a, CHP Milletvekili adayı Sayın Yılmaz Zengin’e, Dr. Sayın Deniz Akpınar’a, Sayın Yıldırım Kaya’ya, Sayın Şevket Gümüş’e, Sayın Levent Akça’ya, MHP İl Başkanı Sayın Arif Ekici’ye,  il ve ilçe yönetimine ,Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Selahattin Ekicioğlu’na, Esnaf odaları Birlik Başkanı Sayın Bahamettin Öztürk’e, Bakkallar Odası Başkanı Sayın Murat Zobu’ya Madeni İşler Odası Başkanı Sayın Mustafa Elvan’a, eski Belediye Başkanımız Sayın Halim Çakır’a, Türk Eğitim Sen Başkanı Sayın Bilal Türk’e, taaaa Ankara’dan bizlere maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Eskişehir  Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sayın Yılmaz Karaca’ya, Türkiye Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sayın Turgay Olcayto’ya, Tokat Gazeteciler Cemiyet Başkanı Sayın Kemal Özdilek’e, Kırşehir’imizin İl Basın Müdürü Sayın Osman Demir’e, Belediye Basın Müdürü Sayın Halil Şahin’e, İl Basın ve Halkla ilişkiler çalışanlarına, meslektaşlarım Sayın Hasan Eraslan’a, Sayın Murat Seyitgazioğlu’na, Sayın Alparslan Demirbaş’a, Sayın Enderhan Öz’e, Sayın Aykut Aktaş’a, Sayın Ercan Dağlı’ya, Sayın Avşar Cihan’a, çiçek gönderen  Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü’ne, Mersin’deki Kırşehirliler Derneği’ne, gerek kına gecesinde gerek düğün salonunda gerçekten büyük bir enerjiye sahip olan  yüzlerce insana, kusursuzca hizmet eden yeğenim Sayın Özgür  Yazıcı’ya, Sayın Seyfi Erdoğan’a ve Sayın Onat Dirgar’a, eş dost ve akrabalarımıza sonsuz Teşekkürler . İyi ki varsınız.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN