Düdüklü Tencerenin Patlaması Sonucu Yaralandı

16 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
904 defa okundu.

Özel bir Lise mutfağında, yemek yapan Z.Ş, düdüklü tencerenin patlaması sonucu vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı.

Düdüklü Tencerenin Patlaması Sonucu Yaralandı

Terme Caddesinde Özel bir Lise Mutfağında yemek yapan Z.Ş, düdüklü tencerenin patlaması sonucu çeşitli yerlerinden yaralandı. Patlama sonucu yüzü ve vücudunun çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Ş.’nin hareket etmekte zorlandığı gözlemlendi.  Düdüklü Tencerenin patlama sesini duyan çok sayıda öğrenci korku dolu anlar yaşarken olay yerine 112 Sağlık Ekipleri ve İtfaiye Ekipleri geldi.

Ş.’nin kızının da bulunduğu olay yerinde kız gözyaşları döktü. Olası bir facia yaşanmaması için İtfaiye ekipleri, önlem aldı. Ş.’ye Müdahale eden 112 Sağlık Ekipleri yaralanan kadını zorlukla aşağı indirebildi. Çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan Ş.’nin, olay yerinde ilk Müdahalelerin yapılmasının ardından, 112 Sağlık Ekipleri ile Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

Olası bir facianın yaşanmaması için öneriler

Kentimiz de yaşanan Düdüklü Tencere Faciasının başkaları tarafından da yaşanmaması için öneriler de bulunan Uzun Çarşı Esnafları, “Tencereyi ağzına kadar suyla doldurmamak gerekiyor, bu durum buharın içeride sıkışmasına neden olabiliyor. Bu yüzden tencerenin en az üçte bir kısmının boş bırakılması gerekiyor. Düdüklü tencereyi ateşe koyduktan sonra düdük kısmı dik konuma getirilmeli, düdükten hafif ses çıkmaya başlayınca tenceredeki havanın çıkmasını bekleyip düdük yan yatırılmalı. Bir süre daha yemek pişirildikten sonra ocağın ateşi kapatılıp tencere soğuyunca düdük dik konuma alınıp tenceredeki havanın tümü boşaltılmalı”

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN