Koca Çınar Bir Kez Daha Aday

19 Kasım 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
Koca Çınar Bir Kez Daha Aday

CHP İl Başkanlığında düzenlenen toplantıyla 31 Mart Mahalli yerel seçimleri için Aday adaylığını açıklayan Dr. Cahit Gürses, “Hep seçimle geldim, gittim. Seçimle seçilirsem varım” dedi.

Koca Çınar Bir Kez Daha Aday

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığında düzenlenen toplantıyla 31 Mart Yerel seçimleri için aday adaylığını açıklayan Dr. Cahit Gürses, “24 Yıl aradan sonra yeniden Kırşehir belediye başkanlığına talibim ve partim CHP’den Aday Adayım” diyerek aday adaylığını duyurdu.

“HİÇBİR ZAMANDA GENEL MERKEZDEN ATANARAK GELMEDİM”

Dr. Cahit Gürses’e hayırlı olsun temennisinde bulunan CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu, 31 Mart Yerel seçimlerinde güzellikler diledi. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının aziz ruhları için saygı duruşunda bulunulduğu parti binasında Cahit Gürses,

“Bu 3., 4. Adaylığım ama hiçbir zamanda Genel merkezden atanarak gelmedim. Hep seçimle geldim, seçimle gittim.  Halk istemedi gittim. Sizler istiyorsunuz aday oluyorum, istemiyorsanız olmayacağım. Herkes buraya seçimle demokratik olarak gelsin. Genel başkanımız 465 Kilometre Adalet diyerek yürüdü. Ben adalet istiyorum. Hiçbir üyeyi de yazmadım. Ben adalet ve seçim istiyorum. Seçimle seçilirsem varım” dedi.

“HİÇBİR ZAMAN CUMHURİYET HALK PARTİSİNDEN İRTİBATIMI KESMEDİM”

“Böyle elit bir grubun başkanlığa müracaatta karşılamaları bana apayrı bir onur verdi.  Sizlerin de yüz ifadesine baktığımda bunu kabul ettiğinizi düşünüyorum. Ben doğduğumdan beri Cumhuriyet Halk Partiliyim. Çeşitli zamanlar yanlışlara girildi. 12 Haziran 1911’de kaybettiğim Milletvekilliği seçiminden sonra beni buradan aldılar. Mersin’in bir ilçesine sürdüler. Sana yer yok dediler. Aynı anda beraber girdiğimiz doktor arkadaşımı buraya tayin etmelerine rağmen beni etmediler. 6-5 yıl Mersin’de kaldım. Orada da Cumhuriyet Halk partisinden irtibatımı kesmedim. Kırşehir’e geldiğimde ise Ankara Caddesinde muayenehane açtım. Her birinizin verdiği selam, Her birinizin elimi tutması benim için altın değerinde”

“GENEL MERKEZE KARŞI DURMAYALIM”

Bana kimse kızmasın Cumhuriyet Halk Partisine geldiğimde partimizi biraz sıkıntılı gördüm diyen Dr. Gürses,

“Cumhuriyet Halk Partisine geldim. Hele hele son günlerde listeler gelip gidiyor. Kısmet olurda Belediye başkan adayı olursam, Belediye meclisi kim olursa olsun önemli değil. Sizden tek istediğim, Belediye Meclis üyelerini İl Başkanı ve yönetimi yazsın. Belediye Meclisini aynı zamanda İl Başkanı, İlçe Başkanı, İlçe Yönetimi beraber yazsın istiyorum. Genel merkeze karşı durmayalım. Eğer bu kalabalık burada varsa Korkmadan, yüreklice buradalar”

“YA DELEGEYLE ÖN SEÇİM, YÂDA TEMAYÜL YOKLAMASI İLE SEÇİM YAPILSIN”

Şuanda benimle birlikte 4 olduk, inşallah başınıza dert olmam diyen Gürses,

“Olmayacağımda zaten. Belediyeyi beraber sizinle yöneteceğiz. Seçim yapılsın. Ya delegeyle ön seçim, yâda temayül yoklaması ile seçim yapılsın. Sonuç ne çıkarsa Genel merkeze götürülsün. Ben bunu istiyorum. Bu il ve ilçe, Belediye Başkanlığı seçimini delege sistemi ile veya genel eğilim sistemi ile yapacağız derlerse Belediye Başkanlığına adayım ama atanarak gelmek istemiyorum. Bu 3., 4. Adaylığım ama hiçbir zamanda Genel merkezden atanarak gelmedim. Hep seçimle geldim, seçimle gittim.  Halk istemedi gittim. Sizler istiyorsunuz aday oluyorum, istemiyorsanız olmayacağım. Herkes buraya seçimle demokratik olarak gelsin. Genel başkanımız 465 Kilometre Adalet diyerek yürüdü. Ben adalet istiyorum. Hiçbir üyeyi de yazmadım. Ben adalet ve seçim istiyorum. Seçimle seçilirsem varım” diye konuştu.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com