• Döviz Bilgileri Güncelleniyor..
  • KIRSEHIR:
  • Güneş:
  • Öğle:
  • İkindi:
  • Akşam:
  • Yatsı:
  • KIRSEHIR:
  • Bugün
  • Yarın °C / °C

Döviz ve Altın Rekor Tazeliyor

14 Nisan 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
307 defa okundu.

Kuyumcu Esnafları, Bu yıl Döviz ve altın fiyatlarının sürekli olarak rekor tazelediğini söylüyor. Geçtiğimiz yıllara oranla Yüzde 20’lik artış yaşayan altın ve Döviz kuru piyasayı olumsuz etkiliyor.

Döviz ve Altın Rekor Tazeliyor

Kuyumculuk alanında 15 yılını geride bırakan Ali Zerman, “bu yıl ki piyasanın olağan üstü riskli seyir izlediğini, bu yıl rekor kıran altın ve Döviz kuru son 10 yılın en yüksek seviyesini gördüğünü” belirtiliyor.

“Olağan üstü riskli seyir izleyen” ve “her geçen gün rekor tazeleyen” Döviz ve Altın piyasasını, Ali Zerman şöyle değerlendiriyor;

“DIŞ SERMAYE, KOMŞULARLA İLİŞKİLER, BORSANIN DÜŞÜŞE GEÇİŞİ VE BİRÇOK ETKEN”…

“Türkiye’de TL’nin değer kaybetmesin de Suriye’de yaşanan olaylarında etkisi var. Yabancı sermayenin dışarıya gidişi, Komşularla ilişkiler, Borsanın yavaş yavaş düşüşe geçişi ve bunun gibi birçok etkenin Dövizin ve altının yükselmesine etkisi oluyor”

“YÜZDE 20’LİK BİR YÜKSELME OLDU”

“Bu yıl fiyatlar rekor kırdı.  Döviz ve Altında Sürekli rekor tazeleyen fiyatlar var. Geçtiğimiz yıllara oranla Yüzde 20’lik bir yükselme oldu. Çeyrek altın geçtiğimiz günlerde taban fiyatı 270 Lirayken, bu hafta 295 eski tarihli, 300 lira da yeni tarihli fiyata yükseldi. Cumhuriyet altını ise Bin 250 lira oldu”

“ÖNÜMÜZÜ GÖREMEZ OLDUK”

“Yabancı sermayelerin çıkışı var. Bu çıkışın durdurulması için Hükümetin çalışmalar yapması lazım. Borsalar da düşüşe geçti. Artık önümüzü göremez olduk. İyi olacak demeyle iyi olmuyor. Bu kriz ortamını iyi analiz edip, iyi çalışmalar yapıp bununla ilgili güzel adımların atılması lazım. Ekonomik reformlar, teşvik paketleri gibi”…

“GİDERLER ARTIYOR, GELİRLER HEP AYNI”

“Vatandaşların ücretleri sabit ve giderleri gün geçtikçe artıyor. Ulaşım, sağlık, Mutfak, Kira ve bunun gibi çoğu alanda artan giderlere, paralel olarak gelirler yükselmeyince doğal olarak vatandaşlar da şikâyetlerini dile getiriyor. Geçen yıl 190-200 liraya çeyrek alan müşterilerimiz bu yıl 300 liraya alıyorsa, Müşterilerimizin bu durumdan şikâyet etmesi gayet normal. 2 Bin lira maaş alan bir kişi bu durumda 3 Bin lira almalı ki yükselen fiyatlardan rahatsızlık duymasın” dedi.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN