“Döviz Kurundaki Artışı Ancak Böyle Fırsata Çevirebilirsiniz!”

14 Eylül 2018
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
263 defa okundu.
“Döviz Kurundaki Artışı Ancak Böyle Fırsata Çevirebilirsiniz!”

İlimizde bulunan bazı Emlakçılar, Döviz kurunda yaşanan artışı vatandaşların nasıl değerlendirmesi gerektiğini anlattı.

“Döviz Kurundaki Artışı Ancak Böyle Fırsata Çevirebilirsiniz!”

Döviz kurunda yaşanan artış nedeniyle sarsılan bir sektör varken, İlimiz Emlakçıları, Döviz kurunda yaşanan bu artışın tek bir şekilde fırsata çevrilebileceğinden bahsetti. Emlakçılar, “İnsanlara seslenmek istiyorum, kesinlikle krizleri fırsata dönüştürmek gerekiyor tavan yapmış durumda olan bu kalemleri dolarlarını, altınlarını bozdurup gayrimenkule, inşaata, Emlak’a yatırmaları gerekiyor” dedi

“DOLAR VE EURO’DAKİ ARTIŞ İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ VE EMLAK SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ?”

İlimizde emlak sektöründeki gelişmeleri, inşaat ve emlak sektöründeki durgunluk ne zaman sona ereceğini ve dolardaki, Euro’daki artışın inşaat sektörünü ve emlak sektörünü nasıl etkilediğini anlatan İlimiz Emlakçıları, şu açıklamalarda bulundu.

İNŞAAT SEKTÖRÜ VE EMLAK SEKTÖRÜ İLE İLGİLİ SON GELİŞMELER NELER?

“İnşaat sektörü bölgemizde duraklama dönemine girmiştir. Dolar-Euro ve altındaki gelişmelerden dolayı bundan önce de bir duraksama vardı ama bu yükseliş tam bu işi tetiklemiş durumda. Ama şu algı var insanlarda, halen dolarlarını, Eurolarını, altınlarını bozdurmayıp bunun daha çok yükseleceği beklentisi içerisinde olanlar var. Buradan o insanlara seslenmek istiyorum, kesinlikle krizleri fırsata dönüştürmek gerekiyor tavan yapmış durumda olan bu kalemleri dolarlarını, altınlarını bozdurup gayrimenkule, inşaata, Emlak’a yatırmaları gerekiyor”

ŞU ANDA MALİYETİN ÇOK ALTINDA KONUTLAR VAR

Akıllı yatırımcılar bu krizi fırsata çeviriyor diyen Emlakçılar, “Ellerindeki paraları bozdurup Türk parasına çevirip inşaata, Emlak’a, gayrimenkule yöneldiler. Bu yüzden ilerleyen zamanlarda İnşaat kalemlerinde artan fiyatlardan dolayı mecburi bir yükseliş gerçekleşecek bu oranında en az 40 seviyelerinde olduğunu hesap ediyoruz. Yüzde kırkın üzerinde bir artış gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Bu yüzden de insanların bir an önce ellerindeki paraları bozdurup ev ve gayrimenkule yönlendirmeleri gerekiyor. Sonra pişman olurlar. Biz kendilerini bu şekilde yönlendiriyoruz. Gayrimenkul alırlarsa pişman olmazlar diye düşünüyorum”

İNŞAAT EMLAK SEKTÖRÜNDEKİ DURGUNLUK NE ZAMAN SONA ERER SİZCE?

“Kendi hesaplarımıza göre doların yükselmesi inmesi çok önemli değil. Doların, Euro’nun belli bir seviyede kalması, Oran ne olursa olsun, hangi seviyede kalırsa kalsın piyasalara hareket verir. Duraklama dönemine girmesi gerekiyor. Yani Real rakamların üzerinde ve altında olması değil, Duraklarsa bizim için yeterli diye düşünüyorum”

İNSANLARDA ALIŞVERİŞ YAPMA HEYECANI VAR

“Sadece insanların kaygıları var. Daha fazla yükselir mi, farklı şeyler olur mu diye hesap ediyorlar. Bu yüzden dolayı duraksama seviyesine gelmiş olması insanlar açısından çok önemli yatırımcılar, Bunları hep hesap ediyorlar, Takip ediyorlar. Şu an 7000 civarı bir kur var 7000 den bile insanların dolar aldığını görebiliyorum çok yanlış yapıyorlar. İhtiyacı olan ve yatırım yapmak isteyen insanların tek yolu şu anda İlimizde gayrimenkul sektörü diye düşünüyorum”

DOLARDAKİ VE EURO DAKİ ARTIŞ İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN VE EMLAK SEKTÖRÜNÜ NASIL ETKİLEDİ?

“İnşaat sektörünün birçok kalemi dolar üzerinden alınıyor. Bu yüzden dolayı tüm kalemlerde da fiyat yansımış durumda. Ama şu anda Müteahhitler ve arsa sahipleri özellikle fedakârlık edip fiyatları şu an yansıtmadılar bütün sektörlerde Fiyat yansıması ciddi oranda olmasına rağmen inşaat sektöründe yükselme olmadı. İnsanlarımız esnafımız bu konuda duyarlı. Özellikle müteahhitlerime bu konuda çok teşekkür ediyorum. Ellerinden geldiği kadar üretim yapmaya çalışıyorlar. Çok düşük kar marjları da üretime devam etmeye çalışıyorlar. Bu yüzden dolayı insanlarımız bunu fırsat bilerek bir an önce ev emlak gayrimenkul almaları gerekiyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

HABER: SÜMEYYE ŞAHİN

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN