Dönüş yolu korsan firmalar ablukasında

8 Ekim 2014
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz
451 defa okundu.

miniKurban bayramını fırsat bilen korsan firmalar ilimiz ziraat bankası önünde resmen sıraya girerek bilet bulamayan vatandaşlarımızı fahiş fiyata götürdüler.

Mecburiyetlikten ve bilet bulamadıkları için adı sanı belli olmayan ve 24 kişilik minibüslerle gitmek zorunda kalan vatandaşlarımız fahiş fiyatlarla yolculuk etmek zorunda kaldılar.

Kurban Bayramı tatili sona ererken, bayram tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşlar korsan firmaların ablukası altında kaldı.

Kırşehir’den Ankara’ya normal günlerde 20 TL olan bilet ücretleri bayram nedeniyle 35 TL’ye çıkartılırken, ek seferler adı altında korsanlık faaliyetleri de yaşandı.

Özellikle firma çalışanlarının ek sefer nitelendirmesiyle vatandaşların mecburiyetini de kullanarak yaptıkları korsan seferlerle, bilet ücretleri ikiye katlandı.

Bayram dönüşü nedeniyle otobüs firmaları sefer sayılarını ikiye katlamalarına rağmen gelen talebe yetişemezken, bunu fırsat bilen korsan firmalar ve kişiler, vatandaşları sıkıntıya soktu.

Otobüs bulabilen firmalar, geri dönüşte boş gelmemeyi garanti ettikten sonra sefer sayılarını artırırken, bu yoğunlukta da vatandaşlar mağdur olmamak için, otogar çevresi ve dışında satılan korsan otobüs biletlerine ilgi gösterdi.

Kırşehir’den bayram dönüşünde İstanbul, Ankara, İzmir gibi illere sefer yoğunluğu yaşandı.

Doğu illerinin tercih edilmediği otobüs seferlerindeki bölge yoğunluğu nedeniyle vatandaşlar, mağduriyet yaşayacakları ihtimalini göz ardı ederek, yetki belgesi olmayan seyahat firmaları ve zorunlu sigortaları ile ferdi sigortaları olmayan otobüslerle yolculuk etmek zorunda kaldı.

Vatandaşlar, bayram tatillerinin rant kapısı olarak değerlendirilerek fiyatların iki katına çıkartılmasına tepki gösterirken, korsan firmaları istemeyerek de olsa tercih ettiklerini ve bunun sorumlusunun yetki belgeli seyahat firmaları olduğunu belirttiler.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

SOSYAL MEDYA BİZİ TAKİP EDİN